Wesołych Świąt!

21.12.2023
Niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą radość, spokój i chwile pełne ciepła rodzinnych spotkań.
Niech każdy dzień będzie wyjątkowy, a atmosfera życzliwości towarzyszy przez cały Nowy Rok.

Życzymy, aby nadchodzący rok przyniósł wiele spełnionych marzeń, sukcesów osobistych oraz zdrowia i pomyślności.
Niech Święta będą czasem spokoju i refleksji, a Nowy Rok niech niesie ze sobą nowe możliwości i wyzwania.

Wesołych Świąt!

Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

19.12.2023
Na terenie remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w Starych Jabłonkach i Idzbarku, Gmina Ostróda realizowała przedsięwzięcie polegające na organizacji szkolenia zakończonego egzaminem w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej dla osób z miejscowości położonych na terenie Gminy Wiejskiej Ostróda. Mieszkańcy Gminy po odbyciu szkolenia będą przygotowani do udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej potrzebującym.
Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

15.12.2023
????????Dziś, w wyjątkowym klimacie świątecznym, miało miejsce spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda, które skupiło w sobie magię świąt i atmosferę wspólnoty. Wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas, serdecznie przywitał wszystkich zebranych gości, rozpoczynając wydarzenie pełne życzliwości i wspólnego dzielenia się radością świąt.????
Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

Transmisja LXXVII Sesji Rady Gminy Ostróda

15.12.2023

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXVII Sesji Rady Gminy Ostróda

Wieloletni rządowy program - Posiłek w szkole i w domu na lata 2019–2023

14.12.2023

W 2023 roku, podobnie jak w latach poprzednich, realizowany jest Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019–2023 Program „Posiłek w szkole i w domu” zapewnia pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach, jak i dzieciom, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji. Program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Wieloletni rządowy program - Posiłek w szkole i w domu na lata 2019–2023

Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją w Gminie Ostróda projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”, przypominamy beneficjentom
o obowiązku złożenia do dnia 29 grudnia 2023 r. oświadczenia w celu monitorowania przez Urząd Gminy utrzymania efektów projektu grantowego, zgodnie z którym darczyńcy przysługuje prawo (przez okres 2 lat od daty zakończenia projektu) do żądania od obdarowanego okazania przekazanego sprzętu komputerowego do wglądu, m. in. w celu oceny jego stanu technicznego oraz sprawdzenie jego faktycznego dysponowania i użytkowania przez osobę uprawnioną
Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR

Komunikat Wójta Gminy Ostróda w sprawie biogazowni w Lubajnach

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Lubajn, Nowego Siedliska i okolic,

wydarzenia ostatnich dni potwierdzają, że wbrew oczywistym faktom i podjętym przez Samorząd działaniom, temat budowy biogazowni w Lubajnach jest nadal wykorzystywany do podgrzewania atmosfery niepokoju wśród Mieszkańców oraz bezzasadnego oskarżania władz gminy o mataczenie i brak woli skutecznego rozwiązania problemu.
Komunikat Wójta Gminy Ostróda w sprawie biogazowni w Lubajnach
Gmina

Obowiązek złożenia do dnia 29 grudnia 2023 r. oświadczenia w celu monitorowania projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją w Gminie Ostróda projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR”, przypominamy beneficjentom o obowiązku złożenia do dnia 29 grudnia 2023 r. oświadczenia w celu monitorowania przez Urząd Gminy utrzymania efektów projektu grantowego, zgodnie z którym darczyńcy przysługuje prawo (przez okres 2 lat od daty zakończenia projektu) do żądania od obdarowanego okazania przekazanego sprzętu komputerowego do wglądu, m. in. w celu oceny jego stanu technicznego oraz sprawdzenie jego faktycznego dysponowania i użytkowania przez osobę uprawnioną. Skan wypełnionego oświadczenia (wzór oświadczenia link do pliku), należy wysłać e-mailem na adres: beatarenans@gminaostroda.pl, lub dostarczyć osobiście do Urzędu Gminy Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 1, p. 211 do dnia 29.12.2023 r.

Jak zachować się, jeśli spotkam wilka

Szanowni Państwo,
ze względu na zwiększoną aktywność wilków na terenie gminy Ostróda, radzimy mieszkańcom zachować ostrożność i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa:
Jak zachować się, jeśli spotkam wilka

Przyjaciół się nie wyrzuca - Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i Młodzieży

12.12.2023

Zachęcamy do udziału w ważnej akcji - nagłośnienia problemu porzucania zwierząt przez ich opiekunów! "Przyjaciół się nie wyrzuca" to nie tylko hasło, to wezwanie do działania, do ukazania piękna przyjaźni z naszymi zwierzakami! Masz w domu psa, kota, papugę, świnkę morską, rybkę, czy też inne futerkowe czy łuskowe stworzenie? To idealna okazja, by podzielić się waszymi magicznymi chwilami razem!  W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wiejskiej Ostróda.

Przyjaciół się nie wyrzuca - Konkurs Fotograficzny dla Dzieci i Młodzieży