Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 31 stycznia 2024 r. o godz. 10:00 odbędzie się LXXX Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

24.01.2024

Styczniowy etap programu edukacyjnego BYĆ JAK IGNACY

22.01.2024

Uczniowie z koła naukowego „Asy z pierwszej klasy” w styczniowym etapie programu edukacyjnego BYĆ JAK IGNACY wzbogacali swoją wiedzę na temat energii słonecznej i wodnej. Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w proponowanych doświadczeniach i zadaniach. Mali naukowcy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pietrzwałdzie wzięli również udział w styczniowym wyzwaniu Ignacego, które poległo na wymyśleniu wynalazku, który będzie dotyczył poznanych już wcześniej tematów.

Styczniowy etap programu edukacyjnego BYĆ JAK IGNACY

WAKS Turznica wygrywa II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

21.01.2024

20 stycznia na hali sportowej w Idzbarku odbyła się II edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, które zostały rozlosowane na dwie grupy. Po fazie grupowej drużyny rywalizowały w fazie pucharowej, w której emocji nie brakowało, a w niektórych spotkaniach potrzebne były rzuty karne do wyłonienia zwycięzcy!

Zebranie sprawozdawcze Jednostki OSP Stare Jabłonki

20.01.2024

Gmina Ostróda priorytetowo traktuję sprawy związane z  Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało się zapewnić wszystkim  jednostkom z terenu gminy nowoczesne samochody, co zdecydowanie zwiększa ich efektywność podczas akcji ratunkowych.

Zebranie sprawozdawcze Jednostki OSP Stare Jabłonki

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu

19.01.2024

Dzisiaj uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu, z radością świętowali Dzień Babci i Dziadka, okazując swoją wdzięczność i miłość do najbliższych starszych pokoleń. To wyjątkowe święto, które łączy pokolenia i przypomina o znaczeniu relacji rodzinnych.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu

Kondolencje

19.01.2024
Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Wacława Płotki, wieloletniego samorządowca i Radnego Gminy Ostróda w latach 1994-1998 oraz 2002-2006. Został On zapamiętany jako Człowiek oddany, zaangażowany i profesjonalny.
Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje, łącząc się w żalu.

Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda
Janusz Sadowski -Przewodniczący Rady Gminy Ostróda
Radni Rady Gminy Ostróda
Sołtysi Gminy Ostróda
Kondolencje

Koncert Charytatywny

Koncert Charytatywny

Uczniowie - uczniom

19.01.2024

Nasza szkoła po raz drugi przystapiła do V edycji akcji "Uczniowie - uczniom", podczas której zbierane były przybory szkolne dla dzieci z Afryki. W ramach akcji wspierane są  w tym roku szkoły i placówki misyjne w Togo i Beminie. Uczniowie naszej szkoły chętnie  dzielili się nowymi przyborami szkolnymi z dziećmi z Afryki. Dzięki temu uczymy naszych uczniów jak  pomagać drugiemu człowiekowi.  Akcja organizowana jest przez werbistowski Referat Misyjny w Pieniężnie.

Uczniowie - uczniom

Rada szkoleniowa nauczycieli z metodyki CLIL ZPS w Tyrowie

19.01.2024

Dnia 15.01.2023 r. w naszej placówce odbyło się szkolenie kadry nauczycielskiej z zastosowania metody CLIL. Było ono owocem pracy nauczyciela języka angielskiego Marcina Konopka na tygodniowym kursie na Malcie pod czujnym okiem Pani Isabelli Attard. Nauczyciele uważnie słuchali jak mogą urozmaicić swoje lekcje za pomocą webquesta. Najwięcej pytań dotyczyło przygotowania takich zajęć pod względem użycia technologii informacyjnej oraz czasu. Mamy nadzieję, że będą często sięgać po narzędzia metody CLIL.

Rada szkoleniowa nauczycieli z metodyki CLIL ZPS w Tyrowie

Wybory Sołtysa Sołectwa Szafranki

19.01.2024
W nowopowstałym Sołectwie Szafranki odbyło się zebranie, podczas którego Mieszkańcy wyłonili swoich przedstawicieli, Sołtysa oraz Radę Sołecką. Pani Sołtys, Agnieszce Włodarczyk serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Wybory Sołtysa Sołectwa Szafranki