Wizyta w Bibliotece w Tyrowie w ramach doradztwa zawodowego

29.09.2019

Dnia 25.09.2019r. w ramach doradztwa zawodowego klasa VIII wybrała się do Gminnej Biblioteki  w Tyrowie. Pani Wioletta przyjęła nas bardzo miło. Z wielkim entuzjazmem opowiadała o swojej pracy. Przedstawiła pozytywne i negatywne strony pracy w bibliotece. Dowiedzieliśmy się również jak można zostać bibliotekarzem. Była to bardzo fajna lekcja.

Wizyta w Bibliotece w Tyrowie w ramach doradztwa zawodowego

Gmina Ostróda na I miejscu w Wojewódzkich Letnich Igrzyskach Samorządowych w Kurzętniku!

29.09.2019

Gmina Ostróda wygrywa po raz kolejny Wojewódzkie Igrzyska Samorządowe o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego! Gospodarzem imprezy w tym roku był Kurzętnik. Nasza reprezentacja w zawodach zdobyła łącznie aż 13 medali. Gmina Ostróda wyprzedziła o 7 punktów  Gminę Lubawa, a Gminę Iława o 29 punktów.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

27.09.2019

W dniu 27 września 2019 roku po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Dnia Głośnego Czytania . Zajęcia czytelnicze odbyły się w grupie uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi  poznali i omówili przygody Karolka – bohatera książki  F. Simon  pt.: „ Koszmarny Karolek czyta książkę”. To pierwsze wspólne spotkanie w bibliotece stało się też doskonałą okazją do poznania przez dzieci księgozbioru biblioteki, jego rozmieszczenia w sali, warunków pracy nauczyciela bibliotekarza oraz zasad prawidłowego korzystania z wypożyczalni i czytelni.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

27.09.2019

Fundacja Rozwoju Regionalnego Łukta przyznała stypendia  „Równe szanse”. Pieniądze otrzymało 6 uczniów oraz 2 studentów z terenu naszej gminy. Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Fundacja przyznaje stypendia w ramach realizacji zadania publicznego, na które otrzymała z gminy Ostróda  środki w wysokości 15 000,00 zł. Wszyscy kandydaci wyróżniali się wysoką średnią ocen, szczególnymi osiągnięciami i aktywną działalnością społeczną. Stypendia przyznawane są od kilku lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży.

STYPENDIA „RÓWNE SZANSE” PRZYZNANE

Gmina Ostróda ponownie wsparta funduszami KOWR

27.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Dyrektorem OT Olsztyn KOWR Grzegorzem Kierozalskim, dotyczącą bezzwrotnego wsparcia finansowego dla gminy Ostróda w wysokości 311 000,00zł.  Przedmiotowa pomoc finansowa została udzielona na realizację zadania pn. „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Gierłoż – I etap”.

kliknij w link

Gmina Ostróda ponownie wsparta funduszami KOWR

Szkolenie

27.09.2019

W Gminie Ostróda odbyło się szkolenie pn.„Zastosowanie metody Dialogu Motywującego do pracy z klientem Zespołu Interdyscyplinarnego i grupy roboczej”, mające na celu podniesienie skuteczności pracy specjalistów zaangażowanych w pracę głównie grup roboczych oraz dostarczenie wiedzy i umiejętności osobom profesjonalnie zajmującym się działaniami organizacyjnymi, interwencyjno-pomocowymi oraz  profilaktycznymi, z zakresu pracy ze zjawiskiem przemocy w rodzinie w oparciu o procedurę „Niebieskiej Karty” organizowane przez Pełnomocnika Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. W szkoleniu uczestniczyli pedagodzy szkolni z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda, pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie, a także Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Szkolenie

Retransmisja zapowiedzianej konferencji prasowej Wójta Gminy Ostróda dot. komunikacji miejskiej na terenie Gminy Ostróda. Początek godz.11.00

27.09.2019

Informacja o zwołaniu konferencji prasowej przez Wójta Gminy Ostróda w dniu 27.09.2019 r. godz. 11.00 na sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda

26.09.2019

W dniu dzisiejszym, tj. 26.09.2019 r. o godz. 13.00, wpłynęło do Urzędu Gminy Ostróda pismo Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka, odnoszące się do propozycji zawarcia porozumienia, przedstawionej przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa w dniu 23 września 2019 r., w zakresie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Ostróda.
        Informuję, iż w dniu jutrzejszym tj. 27 września 2019 r. o godz. 11.00 na zwołanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej, transmitowanej także online z Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda, odniosę się publicznie do przedstawionego przez Burmistrza stanowiska zawartego w przedmiotowym piśmie.

Wójt Gminy Ostróda

Bogusław Fijas

Podpisanie umów o dofinansowanie na poprawę bazy sportowej i turystycznej w gminie Ostróda

26.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Z-ca Skarbnika Gminy Ostróda Anna Płecha wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na realizację zadań własnych gminy w ramach konkursów „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.” oraz „Łączy nas turystyka”. Dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wynosi 50% wartości inwestycji.

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień

26.09.2019

23 września uczniowie klasy VI a odwiedzili uczniów klasy I. Mieli przygotowaną dla nich niespodziankę. Były to doświadczenia i zabawy. Głównym punktem programu były lody, samodzielne wykonane przez chłopców z szóstej klasy. Pierwszaki chętnie próbowały tak przygotowany deser. Następnie dzieci bawiły się własnoręcznie przygotowanym telefonem. Była również „ winda wodna” ze świeczkami a na zakończenie zabawa z robotami. Lekcja minęła bardzo szybko i wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze będzie okazja do wymiany doświadczeń.

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień