Szkolenie

27.09.2019

W Gminie Ostróda odbyło się szkolenie pn.„Zastosowanie metody Dialogu Motywującego do pracy z klientem Zespołu Interdyscyplinarnego i grupy roboczej”, mające na celu podniesienie skuteczności pracy specjalistów zaangażowanych w pracę głównie grup roboczych oraz dostarczenie wiedzy i umiejętności osobom profesjonalnie zajmującym się działaniami organizacyjnymi, interwencyjno-pomocowymi oraz  profilaktycznymi, z zakresu pracy ze zjawiskiem przemocy w rodzinie w oparciu o procedurę „Niebieskiej Karty” organizowane przez Pełnomocnika Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. W szkoleniu uczestniczyli pedagodzy szkolni z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda, pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie, a także Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Szkolenie

Retransmisja zapowiedzianej konferencji prasowej Wójta Gminy Ostróda dot. komunikacji miejskiej na terenie Gminy Ostróda. Początek godz.11.00

27.09.2019

Informacja o zwołaniu konferencji prasowej przez Wójta Gminy Ostróda w dniu 27.09.2019 r. godz. 11.00 na sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda

26.09.2019

W dniu dzisiejszym, tj. 26.09.2019 r. o godz. 13.00, wpłynęło do Urzędu Gminy Ostróda pismo Burmistrza Miasta Ostróda Zbigniewa Michalaka, odnoszące się do propozycji zawarcia porozumienia, przedstawionej przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa w dniu 23 września 2019 r., w zakresie komunikacji miejskiej na terenie Gminy Ostróda.
        Informuję, iż w dniu jutrzejszym tj. 27 września 2019 r. o godz. 11.00 na zwołanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej, transmitowanej także online z Sali Sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda, odniosę się publicznie do przedstawionego przez Burmistrza stanowiska zawartego w przedmiotowym piśmie.

Wójt Gminy Ostróda

Bogusław Fijas

Podpisanie umów o dofinansowanie na poprawę bazy sportowej i turystycznej w gminie Ostróda

26.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Z-ca Skarbnika Gminy Ostróda Anna Płecha wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem podpisali umowy na realizację zadań własnych gminy w ramach konkursów „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.” oraz „Łączy nas turystyka”. Dofinansowanie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wynosi 50% wartości inwestycji.

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień

26.09.2019

23 września uczniowie klasy VI a odwiedzili uczniów klasy I. Mieli przygotowaną dla nich niespodziankę. Były to doświadczenia i zabawy. Głównym punktem programu były lody, samodzielne wykonane przez chłopców z szóstej klasy. Pierwszaki chętnie próbowały tak przygotowany deser. Następnie dzieci bawiły się własnoręcznie przygotowanym telefonem. Była również „ winda wodna” ze świeczkami a na zakończenie zabawa z robotami. Lekcja minęła bardzo szybko i wszyscy mieli nadzieję, że jeszcze będzie okazja do wymiany doświadczeń.

Projekt - Szkolna Akademia Przyszłości - wrzesień

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda

25.09.2019

Na orliku w Samborowie zostały rozegrane kolejne Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Tym razem do rywalizacji przystąpili uczniowie w kategoriach U-10 i U-8. W starszej kategorii z wygranej cieszyły się dziewczęta z SP Brzydowo oraz chłopcy z SP Idzbark. W kategorii U-8 najlepsi okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku, którzy pokonali równieśników z Samborowa.

Złote Gody

24.09.2019

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 2 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo Franciszek i Teresa Jankiewicz z Tyrowa oraz Zofia i Jan Kuzyk z Kajkowa zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody

Spotkanie informacyjne: Jak najłatwiej uzyskać dotacje na fotowoltaikę, źródła ciepła i termomodernizację budynku.

24.09.2019

Wójt Gminy Ostróda oraz Fundacja GlobalECO serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne mieszkańców zainteresowanych uzyskaniem dotacji na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację budynków mieszkalnych z dofinansowaniem do 90% oraz fotowoltaikę i instalacje OZE (do 50% dofinansowania).

Spotkanie odbędzie się w Czwartek, 26 września 2019r o godzinie 17.00 w Sali Sesyjnej w Urzędzie Gminy

Informacja dla rodziców

24.09.2019

Uprzejmie informujemy, że dnia 23.09.2019 r. odbyło się zebranie Rady Rodziców, na którym została ustalona składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2019-2020.

W szkole - 30 zł na każde dziecka

W przedszkolu - 60 zł na każde dziecko (płatne w dwóch ratach po 30 zł na semestr)

Ubezpieczenie w kwocie 32 zł , prosimy wpłacać jak najszybciej do wychowawców klas.

Dzieci ubezpieczone prywatnie proszone są o dostarczenie kopii polisy ubezpieczenia do sekretariatu.

Informacja dla rodziców

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

23.09.2019

„Od malucha, aż do starszaka wszyscy świętują dziś Dzień Przedszkolaka” Celem uroczystości było dostarczanie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem; integrowanie się i nawiązywanie bliższego kontaktu między dziećmi i paniami z przedszkola oraz kształtowanie świadomości przynależności do „przedszkolnej rodziny” 19 września był bardzo radosnym dniem. Dzieci otrzymały kolorowy list od pani Jesieni. Wesoło bawiły się i uczestniczyły w zawodach sprawnościowych. Pozowały do zabawnych zdjęć w fotobudce, Punktem kulminacyjnym był wielki tort z płonącymi racami. Tort został spałaszowany ze smakiem. Szkoda, że na zdjęciach nie widać, jak niektórym trzęsły się uszy. Mniammm :D