Komunikat Wójta Gminy Ostróda

30.08.2019

Informuję, że od 1 września na terenie Gminy Ostróda zostaną uruchomione nowe linie autobusowe. Operator PTO Lipnicki Sp. z .o.o. Sp.j. obsługuje następujące miejscowości: Bałcyny, Brzydowo, Cibory, Durąg, Górka, Grabin, Kajkowo, Kraplewo, Lichtajny, Lipowo, Morliny, Naprom, Nastajki, Ornowo, Pietrzwałd, Reszki, Rudno, Ryński, Smykowo, Smykówko, Szyldak, Turznica, Tyrowo, Wirwajdy, Zajączki, Wyżnice.

Komunikat Wójta Gminy Ostróda

Wyjazd wakacyjny do Zakopanego

29.08.2019

W dniach 23 – 29 sierpnia 2019 r. 16 dzieci i młodzieży z gminy Ostróda brały udział w wyjeździe wakacyjnym do Zakopanego. Dla uczestników zaplanowano 6 dni pełnych wrażeń. Dzieci zwiedziły Kraków, spłynęły tratwami przełomem Dunajca. Zorganizowano również górskie wycieczki: m.in. do Doliny Kościeliskiej, wspinaczkę na Sarnią Skałę a także wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch. Dzieci wjechały również na Gubałówkę a także skocznię Wielką Krokiew. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili obóz Koncentracyjny Auschwitz - Birkenau. Wyjazd był całkowicie bezpłatny. Organizatorem obozu było Stowarzyszenie Wieś Jabłkowych Smaków w Starych Jabłonkach, które pozyskało dofinansowanie z Fundacji. PZU. Wkład własny (finansowany) do projektu Stowarzyszenie otrzymało od Hotelu Anders oraz Nadleśnictwa Stare Jabłonki.

Wyjazd wakacyjny do Zakopanego

Bezpieczeństwo przede wszystkim

28.08.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem o dofinansowanie infrastruktury gminnych Jednostek OSP.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

27.08.2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 2 września 2019 r. o godzinie 9.00
w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie.
Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą Świętą, która odbędzie się w kościele parafialnym św. Wojciecha  o godzinie 8.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Retransmisja X Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 26 sierpnia 2019 r. godz. 9.00

26.08.2019

Informacja o możliwości składania propozycji realizacji zadań publicznych

23.08.2019
Wójt Gminy Ostróda informuje o możliwości składania propozycji realizacji zadań publicznych w roku budżetowym 2020. Termin zgłaszania propozycji upływa 13 września 2019 r.
Informacja o możliwości składania propozycji realizacji zadań publicznych

Budowa infrastruktury sanitarnej w m. Samborowo

23.08.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania pn: „Rozbudowa  kanalizacji sanitarnej tłoczno – grawitacyjnej i sieci wodociągowej dla zespołu działek w m. Samborowo rejon ul. Przemysłowej i Spółdzielczej etap I i II”. Wykonawcą w/w zadania będzie wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Budowlane Sp. z o.o. w Iławie, za łączną kwotę brutto 885 014,14 zł z terminem realizacji do 30.06.2020 r.

Budowa infrastruktury sanitarnej w m. Samborowo

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE PODWÓRKA NIVEA W KAJKOWIE!

22.08.2019

W sobotę 31 sierpnia br. w Kajkowie przy ulicy Jeziornej zostanie uroczyście otwarte nowe Podwórko Talentów NIVEA. Zapraszamy wszystkie dzieci z gminy i miasta wraz z rodzicami do wspólnej zabawy!!! W programie: animacje dla dzieci, gry i konkursy, malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchańce. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE PODWÓRKA NIVEA W KAJKOWIE!

Zakopane - obóz szkoleniowo-kondycyjny dla członków MDP z Gminy Ostróda

20.08.2019
W dniach 03.08-12.08.2019 grupa 45 uczestników z MDP z terenu Gminy Ostróda przebywała w Zakopanem na obozie szkoleniowo- kondycyjnym. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu z MSWiA, KG PSP, Gminy Ostróda, Zarządu Gminnego OSP.
Zakopane - obóz szkoleniowo-kondycyjny dla członków MDP z Gminy Ostróda