27.05.2019

Majowe zajęcia minęły bardzo szybko. Uczniowie otrzymali projektowe kurtki przeciwdeszczowe  oraz czapeczki. Przydadzą się one podczas wycieczek i zajęć terenowych. Podczas deszczowej pogody zajęcia odbywały się w sali. Uczniowie ćwiczyli sporządzanie mieszanin, ważenie i mierzenie.

II Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

27.05.2019

Dnia 24.04.2019r. w Szyldaku odbył się II Zlot Wolontariuszy  Gminy Ostróda.  Jest to niezwykłe wydarzenie, na które przybyli reprezentanci Klubów Ośmiu ze szkół gminnych. Na uroczystość przybyli również min.: Zastępca Wójta Gminy Ostróda- Grzegorz Kastrau,  Pełnomocnik Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego  ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi - Joanna Glezman, Lider Klubu Ośmiu w Ostródzie- Jolanta Dakowska oraz dyrektorzy szkół.  Najważniejsi jednak byli uczniowie. Nie zabrakło przemówień  zacnych gości, którzy chwalili i dziękowali wolontariuszom za poświęcenie się dla innym. Każda szkoła prezentowała swoje działania. Na koniec głos oddano gospodarzom, którzy przygotowali program artystyczny. Tradycją takich spotkań jest odśpiewanie Hymnu Klubów Ośmiu. Wszyscy śpiewaliśmy trzymając się za ręce. Następnie udaliśmy się na łąkę, gdzie wolontariusze puszczali balony napełnione helem. Wszyscy patrzyli jak balony znikają na niebie. Był to zachwycający widok. Po takich przeżyciach udaliśmy się na ognisko, a potem dyskotekę.

II Zlot Wolontariuszy Gminy Ostróda

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

27.05.2019

8 czerwca 2019 r.  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w  Starych Jabłonkach. Start godz. 1000.

9 czerwca 2019 r. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w Smykówku. Start godz. 1000.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Wyjazd do Haltern w ramach obchodów tygodnia europejskiego i 175 rocznicy istnienia szkoły średniej w Haltern.

26.05.2019

175 lecie szkoły średniej w Haltern – od 12 do 18 maja w ramach tygodnia europejskiego świętowano jubileusz  istnienia szkoły. Głównym punktem było święto Europy w Joseph-König Gymnasium w piątek 17 maja od 13.30 do 17.30, prezentacja w Auli w sobotę, 18 maja o 11.00 jak również w sobotę 18   maja duża impreza w hali miejskiej miasta Haltern.

Swoje pozdrowienie dla zaproszonych gości i szkół partnerskich przekazali znamienici goście, m.in. Kierownik referatu oświaty, pan Michael Schweers, burmistrz miasta Haltern, pan Bodo Klimpel, i pani minister Sylvia Löhrmann. Ich przemówienia przeplatane były utworami granami przez orkiestrę nauczycieli i przy wtórach chóru. Wykonano  „ Odę do radości” z 9. Symfonii Ludwika von Beethovena oraz „ Romans Fis-Dur Op. 28 nr 2” Roberta Schumanna.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

25.05.2019

Impreza, która już na stałe wpisała się w majowy kalendarz imprez rekreacyjnych, każdorazowo skupia na swoim starcie coraz większe grono cyklistów. W tegorocznej edycji rajdu udział wzięło ponad 500 rowerzystów. Rajd Rowerowy stał się największą imprezą rowerową regionu ostródzkiego. Na trasę wyruszył cały przekrój społeczeństwa - od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

Święto Szkoły

To, co przeżyło jedno pokolenie,

Drugie przerabia w sercu i pamięci…

(A. Oppman)

Za nami już  74 lata istnienia  Szkoły Podstawowej w Durągu. Jej jubileusz świętowaliśmy 24 maja 2019r.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele  pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu prowadzoną przez Proboszcza Parafii ks. Zbigniewa Błaszkowskiego.

Święto Szkoły

Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę

23.05.2019

W dniu 16 maja br. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla rodziców uczniów kl. VII – VIII z psychologiem Panią Beata Mioduszewską i doradcą zawodowym panią Marta Pelczarską z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostródzie na temat: Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę.

Pomagam mojemu dziecku wybrać szkołę

NOWOCZESNE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W GMINIE OSTRÓDA!!

23.05.2019

Gmina Ostróda otrzymała dofinansowanie z Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 197 000,00 zł.  W ramach pozyskanych środków wybudowanych zostanie, aż pięć otwartych stref aktywności: w Szyldaku, Zwierzewie, Pietrzwałdzie, Brzydowie i Idzbarku. Dofinansowanie obejmuje 50% wartości zadania.

NOWOCZESNE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W GMINIE OSTRÓDA!!