Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt - kategoria U14

12.10.2023

Na Orliku w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii do lat 14. Podobnie jak w kategorii chłopców zwyciężyły gospodynie z Samborowa, a tuż za nimi znalazły się ucznnice ze szkół w Idzbarku i Durąga.

UWAGA ODBIORCY GAZU I ADMINISTRATORZY BUDYNKÓW

12.10.2023
Operator i Dystrybutor gazu ziemnego EI.INVEST Sp. z o.o. zawiadamia, że w niżej wymienionych miejscowościach nastąpi kontrolne przewonienie gazu ziemnego w terminach 26-30 października 2023 r.:
- gmina Ostróda m. Tyrowo , m. Samborowo
- Gmina Miejska Ostróda – ul.11- listopada m. Ostróda

W wyniku przewonienia dostarczanego gazu na instalacjach domowych mogą ujawnić się nieszczelności, o których należy niezwłocznie powiadomić Administratora Budynku lub Dystrybutora Gazu EI.INVEST Sp. z o.o. pod numerem tel. 509817595 lub w godzinach od 7:00–15:00 pod nr tel. (22) 4887318, 601276578.

PROSIMY ODBIORCÓW GAZU I ADMINISTRATORÓW BUDYNKÓW O WZMOŻONE KONTROLE SZCZELNOŚCI INSTALACJI GAZOWYCH.

OKRES PRZEWONIENIA SIECI GAZOWEJ JEST DOGODNYM MOMENTEM DO WYKONYWANIA OKRESOWYCH CZYNNOŚCI KONTROLNYCH NA INSTALACJACH.

UWAGA ODBIORCY GAZU I ADMINISTRATORZY BUDYNKÓW

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

11.10.2023
Dzień Edukacji Narodowej to czas podsumowań i podziękowań nauczycielom i pracownikom oświaty za ich pracę dydaktyczno - wychowawczą i opiekuńczą. Podczas tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej spotkali się dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście.
Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

11.10.2023

Uprzejmie informujemy, iż realizując art. 4b ust. 1 oraz art. 5 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (D. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.) trwają prace związane z opracowaniem:

• Rocznego Programu Współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024
Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzewie oraz w Brzydowie laureatami Ogólnopolskiego Konkursu - Pracownie Kompetencji cyfrowych

11.10.2023

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzewie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie w czerwcu wzięli udział w konkursie organizowanym przez OSE NASK. Wykonali prace w wybranej przez siebie kategorii. Celem konkursu kształcenie wiedzy i umiejętności świadomego i bezpiecznego poruszania się po Internecie, a także zdobycie nowych cyfrowych kompetencji. Zadania konkursowe nie były łatwe a konkurencja duża. Do organizatora wpłynęło 3075 prac. Obie szkoły z Gminy Ostróda poradziły sobie doskonale i wygrały mobilne pracownie komputerowe.

PANI PIELĘGNIARKA W KLASIE VIII

11.10.2023

Dnia 09.10.2023 roku klasę VIII odwiedziła pani pielęgniarka szkolna Halina Jarząbek. Spotkanie odbyło się w ramach doradztwa zawodowego.  Podczas wizyty pani Halina przedstawiła  i omówiła zawody medyczne. Mówiła o kształceniu w tym kierunku, pracy, kontaktach z pacjentami oraz o zarobkach.  O swoim zawodzie opowiadała z wielką pasją. Dziękujemy za wspaniałą lekcję doradztwa zawodowego.

PANI PIELĘGNIARKA W KLASIE VIII

KONKURS - RZEMIEŚLNIK WCZORAJ I DZIŚ

11.10.2023

Dnia 10.10.2023 roku uczniowie klasy VII i VIII brali udział w konkursie plastycznym : „RZEMIEŚLNIK WCZORAJ  I DZIŚ”. Konkurs został zorganizowany przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostródzie. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej, promowanie wiedzy o rynku pracy i rzemiośle oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Konkurs został rozstrzygnięty 10.10.2023 roku.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

III miejsce- Oleksandr Kobko, klasa VIII

Wyróżnienie- Nikola Świderska, klasa VIII

Jesteśmy bardzo dumni z naszych ósmoklasistów.

Wręczenie nagród odbędzie się 20.10.2023roku  w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica  CKU w Ostródzie.

KONKURS - RZEMIEŚLNIK WCZORAJ I DZIŚ

Przesłuchanie w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU

10.10.2023

W Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku odbyło się przesłuchanie w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „DO HYMNU” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W obecności przybyłych Jurorów - Pani prof. dr hab. Wioletty Miłkowskiej oraz Pani dr hab. Ewy Rafałko z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku – 115 uczniów pod batutą pani Agaty Wierzbickiej brawurowo wykonało repertuar konkursowy. Konkurs „DO HYMNU” polega na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. Podczas występu szkolna brać zaprezentowała się znakomicie!

Przesłuchanie w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu DO HYMNU

Lato zamknięte w słoikach

10.10.2023

Dzisiaj w klasie II był czas na przetwory. Uczniowie mieli okazję spróbować ,,Lata zamkniętego w słoikach”. Pani Aneta Banacka, Joanna Odolińska i Dorota Grzela zadbały o to, aby to były nie tylko dydaktyczne, ale też pełne smaku zajęcia.

Lato zamknięte w słoikach

Transmisja LXXIII Sesji Rady Gminy Ostróda

10.10.2023

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXIII Sesji Rady Gminy Ostróda