„Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie” IV edycja programu edukacyjnego w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu zakończona.

04.06.2023

1 czerwca 2023r. nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach, pokazach, prelekcjach dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Zajęcia poprowadzili policyjni wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Przygotowano również stoisko Aktywnych Błękitnych, gdzie uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli uzyskać informacje dotyczące zasobów wodnych, bezpieczeństwa nad woda oraz rozwiązać wodne krzyżówki, rebusy, wykreślanki.

KONKURS „NIE Z TEJ ZIEMI”- rozstrzygnięty!

04.06.2023

Organizator konkursu: Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Stępowskiego.

Cele konkursu:

Rozwój wyobraźni, kreatywności.

Budowa więzi między użytkownikami a biblioteką.

Promocja działalności MBP.

Uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu wykonali prace plastyczne pt. „NIE Z TEJ ZIEMI”. Nasi artyści to: Patrycja Gutferska, Zuzanna Kaczyńska, Aleksandra Winiarek oraz Bartosz Wojda. Bartek zdobył dzięki swojej pracy wyróżnienie. Uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

KONKURS „NIE Z TEJ ZIEMI”- rozstrzygnięty!

Dobro Oddaje 2023

04.06.2023

Piękną i szlachetną tradycją w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku jest coroczny udział w zbiórce funduszy w ramach kampanii „Dobro Oddaje” na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 2 443,97 zł! W niedzielę 4 czerwca w Olsztynie odbyło się podsumowanie akcji „Dobro Oddaje”, gdzie okazało się, że szkoła  zajęła III miejsce, otrzymując tym samym tytuł szkoły z największym sercem!

Dobro Oddaje 2023

XXIX FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW OŚMIU WSPANIAŁYCH

XXIX FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW OŚMIU WSPANIAŁYCH

Mistrzowie Polski w Pietrzwałdzie

02.06.2023

W Dzień Dziecka Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pietrzwałdzie gościł zawodników KLUBU SPORTOWEGO CONSTRACT LUBAWA. Piłkarze w poniedziałek - 29 maja zostali MISTRZEM POLSKI w FUTSALU. Dla uczniów była to ogromna niespodzianka i zaskoczenie. Sportowcy dzielnie odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów. Dzieci miały okazję poznać bliżej zawodników, otrzymać autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Mistrzowie Polski w Pietrzwałdzie

Dzień Dziecka w Tyrowie

02.06.2023

W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został Dzień Talentu. Wszyscy chętni mieli okazję popisać się swoimi talentami. Najbardziej podobał się występ w wykonaniu Leny Krajewskiej i Kornelii Karaś. Wszyscy byli fantastyczni, ale dziewczyny były bezkonkurencyjne.

Dzień Dziecka w Tyrowie

Dzień Dziecka w klasach 0-3

02.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do Warmiolandii w Olsztynie.

Animatorki przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne z dziedziny chemii. Następnie dzieci udały się na wspólną zabawę do sali zabaw wyposażonej w przeszkody, zjeżdżalnie, trampoliny, domki edukacyjne oraz mini gokarty. Najodważniejsi spróbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej

Jeszcze raz życzymy wszystkim dużym i małym wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Dziecka!

Dzień Dziecka w klasach 0-3

Dzień Dziecka klasy 4-8 - fotorelacja

Dzień Dziecka klasy 4-8 - fotorelacja

01.06.2023

Dnia 1 czerwca w ZPS w Tyrowie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji zorganizowany został Dzień Talentu. Wszyscy chętni mieli okazję popisać się swoimi talentami. Najbardziej podobał się występ w  wykonaniu Leny Krajewskiej i Kornelii Karaś. Wszyscy byli fantastyczni, ale dziewczyny były bezkonkurencyjne.

Kolejnym punktem były zawody sportowe. Każdy znalazł sobie konkurencję, w której mógł wziąć udział. Dzieciaki świetnie się bawiły zdobywając punkty w różnych dyscyplinach.

Na zakończenie dnia niespodzianką był grill. Wszyscy chętnie jedli pyszne kiełbaski.

Rada rodziców w tym dniu ufundowała wszystkim dzieciom lody.

Uczestnicy „Mam talent” oraz zawodów  sportowych otrzymali nagrody.

Dziękujemy sponsorom za  ufundowanie nagród i poczęstunku dla uczniów naszej szkoły:

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Ostródzie.

Firma „Adamix” Krzysztof Adamowski Tyrowo

Transport Usługowy Mieczysław Mroczka Ostróda

Producent Kostki Brukowej „Nike” Ostróda

Hurtownia Hydrauliczna „FRAMAR” Ostróda

Zakład Kamieniarski „DAN- MAR” Ostróda

Skład Materiałów Budowlanych „PODMAR” Ostróda

Hurtownia Budowlana „BUDOCENTRUM” Ostróda

Świat Trampolin „JUMP WORLD” Ostróda

Club i Restauracja “KING PIN” Ostróda

Usługi Brukarskie Grzegorz Wszelak Ostróda

„THERME System” Sebastian Siergiej Ostróda

Sołtys Wsi Tyrowo – Elżbieta Tomczyk

Wycieczka do Gietrzwałdu

01.06.2023

Dnia 31 maja klasy I – VIII pojechały na wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie.

Dzieciaki wraz z opiekunkami najpierw uczestniczyły w Mszy świętej. Następnie wszyscy udali się na plac, gdzie ks. Leszek Nowak opowiedział historię objawień Matki Bożej.

Kolejnym punktem było spotkanie przy ognisku. Wszyscy mogli zjeść pyszne kiełbaski, drożdżówki i owoce. Zorganizowany został spacer do źródełka.

Wycieczka do Gietrzwałdu