Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Organizacje pozarządowe - Aktualności

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

06.11.2020

Uprzejmie informuję, iż realizując art. 4b ust. 1 oraz art. 5 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (D. U. z 2020 r., poz. 1057 z późn. zm.) na stronie internetowej Urzędu Gminy w Ostródzie: www.gminaostroda.pl, w zakładce „Organizacje pozarządowe” – „Aktualności” zamieszczony został „Roczny Program Współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021” – celem przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Konsultacje programu współpracy z organizacjami pozarządowymi
obrazek news
Gmina

OGŁOSZENIE

06.11.2020

Szanowni Państwo, zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu dotyczącymi nowych obostrzeń wynikających z sytuacji związanej z wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę zakaźną COVID-19, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, uprzejmie informujemy, że wszystkie bezpłatne zajęcia fitness organizowane dla mieszkańców gminy Ostróda od 9 listopada br. do odwołania zostają ZAWIESZONE.

OGŁOSZENIE
obrazek news
Gmina

Wsparcie dla producentów i sprzedawców kwiatów

04.11.2020

Gmina Ostróda wsparła lokalnych producentów i sprzedawców kwiatów. W ramach akcji stworzono dekorację wokół kamieni pamiątkowych na terenie gminy, upamiętniających 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wsparcie dla producentów i sprzedawców kwiatów
obrazek news
Oświata

Stypendium równe szanse wręczone

04.11.2020

Zakończyły się prace, dotyczące przyznawania stypendiów w ramach programu „Równe szanse” dla młodzieży szkół średnich i studentów na rok szkolny 2020-2021. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 nie odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych o przyznaniu stypendiów. Z terenu Gminy Ostróda stypendium otrzymało 4 studentów oraz 3 uczniów szkoły średniej. Fundacja przyznaje stypendia w ramach realizacji zadania publicznego, na które otrzymała z gminy Ostróda  środki w wysokości 15 000,00 zł. Wszyscy kandydaci wyróżniali się wysoką średnią ocen, szczególnymi osiągnięciami i aktywną działalnością społeczną. Stypendia przyznawane są od kilku lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Stypendium równe szanse wręczone
obrazek news
Inwestycje gminne

Przebudowa drogi gminnej

02.11.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał odbioru zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa nawierzchni wraz z odwodnieniem drogi gminnej nr 153056N Kajkowo – ul. Henrykowska”. Inwestycja obejmowała zakresem wykonanie ok. 212mb jezdni o nawierzchni z kostki betonowej z przeznaczeniem pod ruch kategorii KR-2 wraz z chodnikiem i kanalizacją deszczową. W celu poprawy bezpieczeństwa przy skrzyżowaniu z drogą powiatową powstało również przejście dla pieszych. Przebudowana droga zwiększy nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort życia mieszkańców. Koszt zadania wyniósł 382 674,16 zł brutto, a Wykonawcą była firma PHUP „CEZAR”.

Przebudowa drogi gminnej
obrazek news
Sport

Gmina Ostróda na II miejscu w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

31.10.2020

W Ostródzie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Piłce Siatkowej kobiet i mężczyn. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny żeńskie i cztery zespoły mężczyzn, w tym reprezentacje Gminy Ostróda. Obie drużyny uplasowały się na II miejscach, zdobywając srebrne medale!

Gmina Ostróda na II miejscu w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn
obrazek news
Gmina

Symboliczny Apel ku czci pomordowanych w Zawadach Małych

27.10.2020

Niestety ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną Apel ku czci pomordowanych w Zawadach Małych nie odbył się w tak podniosłej formie jak w latach poprzednich. Tegoroczna uroczystość miała wymiar symboliczny. Ku pamięci ofiar tego straszliwego mordu Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stare Jabłonki Ryszard Grzywiński, Kierownik Oświaty Ewa Malinowska oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach Iwona Murzyn złożyli wiązanki kwiatów i zapalili symboliczny znicz pod pomnikiem. PAMIĘTAMY!!!

Symboliczny Apel ku czci pomordowanych w Zawadach Małych
obrazek news
Gmina

Zajęcia fitness w Kajkowie odwołane

26.10.2020

Z przyczyn niezależnych od organizatora informujemy, iż od dnia 28 października br. – do odwołania, nie odbędą się bezpłatne zajęcia fitness organizowane dla mieszkańców gminy Ostróda w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie.

Zajęcia fitness w Kajkowie odwołane
obrazek news
Gmina

Zagłosuj w projekcie „Pod biało-czerwoną”

21.10.2020

Zapraszamy mieszkańców gminy Ostróda do udziału w projekcie „Pod Biało-Czerwoną”. W ramach projektu Rząd RP sfinansuje zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, w której mieszkańcy dołączą do akcji. Zakup masztu i flagi zależy od zaangażowania mieszkańców. Wystarczy podpis 100 mieszkańców Gminy Ostróda, którzy wyślą ankietę z poparciem lokalizacji masztu w naszej gminie i biało-czerwona flaga będzie powiewała na naszym terenie. Do 11 listopada b.r. do godz. 23:59 należy wypełnić ankietę i zgłosić chęć postawienia masztu z flagą w Gminie Ostróda za pomocą serwisu online https://bialoczerwona.www.gov.pl wpisując imię i nazwisko lokalnego lidera: Bogusław Fijas.

Zagłosuj w projekcie „Pod biało-czerwoną”
obrazek news
Gmina

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2020

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim sukcesów w życiu osobistym i prywatnym, realizacji wszystkich twórczych planów i zamierzeń oraz nigdy niesłabnącego zapału i zaangażowania w pracę na rzecz młodego pokolenia.

Dzień Edukacji Narodowej
obrazek news
Gmina

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2020

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył wyróżnionym nauczycielom i dyrektorom Nagrody Wójta. Uroczystości odbyły się w dwóch turach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej
obrazek news
Inwestycje gminne

Nowe wiaty autobusowe

09.10.2020

W celu poprawy bezpieczeństwa w Gminie Ostróda wykonano perony autobusowe oraz postawiono nowe wiaty w m. Cibory, Zajączki, Miejska Wola i Glaznoty.

Nowe wiaty autobusowe
obrazek news
Gmina

KOMUNIKAT

09.10.2020

Szanowni Państwo,
w związku z wprowadzeniem od 10 października br. czerwonej strefy dla powiatu ostródzkiego, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo informuję, że wszystkie wydarzenia kulturalne, zgromadzenia oraz zebrania na terenie gminy Ostróda zostają ODWOŁANE. Jednocześnie proszę wszystkich Mieszkańców o szczególną ostrożność oraz zachowanie dystansu społecznego.
 

Wójt Gminy Ostróda
Bogusław Fijas

KOMUNIKAT
obrazek news
Gmina

Transmisja XXVII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 07.10.2020 r.

07.10.2020

Wideo z 27 sesji rady gminy

Transmisja XXVII Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023 - 07.10.2020 r.
obrazek news
Gmina

W Gminie Ostróda powstanie nowy magazyn BTS - ponad 10 tys. m kw. dla producenta mięsa

06.10.2020

Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie kapitału na terenie gminy Ostróda. Lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni, wybuduje w Tyrowie centrum magazynowo- dystrybucyjne dla producenta i eksportera mięsa. W ramach inwestycji powstanie hala magazynowa o łącznej powierzchni 10 153 m kw. wraz z zapleczem socjalno-biurowym Nowy zakład pracy powstanie przy drodze krajowej nr 16. Teren o powierzchni około 2,7 ha pod inwestycje został już zakupiony, projekt jest gotowy, a inwestor kompletuje dokumentację.  Atutem lokalizacji jest natychmiastowy dostęp do drogi ekspresowej S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście.  Obiekt oddany zostanie do użytku już w styczniu 2021 roku.

W Gminie Ostróda powstanie nowy magazyn BTS - ponad 10 tys. m kw. dla producenta mięsa
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej