Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Oświata

Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu

19.10.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu Rafałem Jaremą podpisał umowę dotyczącą udziału szkoły w projekcie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony i Szkoła otrzymała dofinansowanie 39 912 euro na realizację projektu „Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu”.

Pomysł – Działanie – Edukacja w Durągu
obrazek news
Inwestycje gminne

Budowa zespołu szkolno – przedszkolnego w Kajkowie - opracowanie dokumentacji

17.10.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji administracyjnych, opinii i uzgodnień niezbędnych do realizacji zadania „Budowa zespołu szkolno – przedszkolnego w Kajkowie gm. Ostróda” wraz z przygotowaniem wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Inwestycja zlokalizowana na działce nr 36/22 w Kajkowie obejmować będzie budynek dydaktyczny, pełnowymiarową salę gimnastyczną z zapleczem, boisko wielofunkcyjne, obiekty towarzyszące i zagospodarowanie terenu. Wartość zadania wynosi 148.830,00zł.

Budowa zespołu szkolno – przedszkolnego w Kajkowie - opracowanie dokumentacji
obrazek news
Gmina

Sołtys Sołectwa Idzbark

14.10.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Sadowskim podczas LV Sesji Rady Gminy Ostróda podziękował Panu Witoldowi Bojarowi pełniącemu funkcję Sołtysa Sołectwa Idzbark za wieloletnią pracę na rzecz gminy Ostróda i lokalnej społeczności. Nowym Sołtysem Sołectwa Idzbark został Pan Arkadiusz Cieślak.

Sołtys Sołectwa Idzbark
obrazek news
Gmina

Przekazanie samochodu pożarniczego dla Strażaków z Ukrainy

14.10.2022

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na Ukrainie i potrzeby z tym związane Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy, który do tej pory służył w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Smykówku. Samochód ciężarowy, który wiele lat służył druhom z gminy Ostróda został przekazany strażakom z miasta Dobromil w Obwodzie Lwowskim.

Przekazanie samochodu pożarniczego dla Strażaków z Ukrainy
obrazek news
Gmina

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2022

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, składamy serdeczne życzenia, przede wszystkim sukcesów w życiu osobistym i prywatnym, realizacji wszystkich twórczych planów i zamierzeń oraz nigdy niesłabnącego zapału i zaangażowania w pracę na rzecz młodego pokolenia.

Dzień Edukacji Narodowej
obrazek news
Gmina

Bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda

14.10.2022

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda.

 

Bezpłatne zajęcia fitness w Gminie Ostróda
obrazek news
Gmina

Transmisja LV Sesji Rady Gminy Ostróda

14.10.2022
Transmisja LV Sesji Rady Gminy Ostróda
obrazek news
Gmina

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2022
Dzień Edukacji Narodowej to czas podsumowań i podziękowań pracownikom oświaty za ich pracę dydaktyczno - wychowawczą, godną naśladowania postawę i zaangażowanie. Podczas tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej spotkali się dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście. Uroczystość swoją obecnością uświetnili licznie zebrani goście, przedstawiciele Samorządu Gminy Ostróda oraz Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława Pan Stefan Kukowski. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas złożył życzenia wszystkim pracownikom gminnej oświaty oraz podziękował za zaangażowanie w pracę, trud włożony w edukację oraz konsekwencję w nauczaniu i wychowywaniu młodych pokoleń. Podczas uroczystości dyrektorzy i nauczyciele otrzymali wyróżnienia za całokształt pracy dydaktycznej.
Gminny Dzień Edukacji Narodowej
obrazek news
Sport

SP Idzbark z Drużynowym Mistrzostwem Gminy Ostróda w Biegach Przełajowych!

12.10.2022

W Idzbarku po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. W słoneczny środowy poranek 110 zawodników z 9 szkół podstawowych rywalizowało w malowniczych terenach gminy Ostróda. Biegacze musieli wykazać się niemałą wytrzymałością, a także umiejętnym rozłożeniem sił. Sporym utrudnieniem była z pewnością urozmaicona pagórkami i wzniesieniami trasa.

SP Idzbark z Drużynowym Mistrzostwem Gminy Ostróda w Biegach Przełajowych!
obrazek news
Gmina

Koło Gospodyń Wiejskich z DURĄGA w TVP!!!.

11.10.2022

Dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich w Durągu właśnie wróciły z nagrania programu „Kulinarne Potyczki”, realizowanego przez Telewizję Polską Oddział w Bydgoszczy. Program, w którym rywalizowały ze sobą Koła Gospodyń Wiejskich polegał na zaprezentowaniu dwóch tradycyjnych potraw regionalnych, które oceniane były przez krytyka kulinarnego, właściciela i szefa kuchni restauracji Piernicova w Toruniu, uczestnika i laureata wielu kulinarnych konkursów Bartłomieja Witkowskiego oraz Artura Moroza szefa kuchni i restauratora, specjalistę od ryb i gęsiny. Tak znamienite jury zobowiązuje do wzniesienia się na najwyższy poziom swoich umiejętności. Bardzo ważne było zaprezentowanie swojej kuchni regionalnej w jak najlepszej odsłonie, oddając jej charakter. Temu nie lada zadaniu dziewczyny z Durąga sprostały, ich potrawy okazały się smaczniejsze niż te z Podkarpacia. Przygotowana przez nie zupa rybna z pięciu gatunków ryb mazurskich jezior podbiła podniebienia znamienitego jury. Więcej w programie, o którego emisji poinformujemy w najbliższym czasie.

Koło Gospodyń Wiejskich z DURĄGA w TVP!!!.
obrazek news
Gmina

Uroczyste wręczenie stypendium z Funduszu Stypendialnego - Równe Szanse - edycja 2022/2023

10.10.2022
Dnia 27 września 2022 r w Łukcie odbyło się uroczyste wręczenie stypendium z Funduszu Stypendialnego "Równe Szanse " edycja 2022/2023.  Fundusz stypendialny "Równe Szanse" współfinansowany jest przez samorządy gmin: Łukta, Ostróda, Miłomłyn, Gietrzwałd, Dąbrówno oraz Morąg. Gmina Ostróda przekazała na ten cel 15.000 zł. W tego rocznej edycji komisja stypendialna przyznała aż 9 stypendiów uczniom z naszej gminy: 8 po 2.000 zł oraz 1 po 2.700 zł. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uroczyste wręczenie stypendium z Funduszu Stypendialnego - Równe Szanse - edycja 2022/2023
obrazek news
Gmina

GMINNY FESTIWAL DYNI DURĄG 2022

09.10.2022

Po raz trzeci w Durągu odbył się Festiwal Dyni Durąg 2022, w tym roku pod hasłem „Mariaż lasu i pola”, ponieważ obok dyni bohaterem festiwalu były także dary lasu. Wydarzenie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie DURĄG XXII wieku dzięki współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Lasów Państwowych - Partnera wydarzenia jak również Gminy Ostróda. Głównymi organizatorkami wydarzenia były dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich w Durągu przy ogromnej pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu, na których zawsze mogą liczyć.

 

GMINNY FESTIWAL DYNI DURĄG 2022
obrazek news
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 14 października 2022 r. o godz. 10.00 odbędzie się LV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

07.10.2022
Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 14 października 2022 r. o godz. 10.00 odbędzie się LV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023
obrazek news
Gmina

Smaki regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories

07.10.2022

Tasty Stories, czyli opowiedziane smakiem w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie to unikatowy projekt kulinarny zainspirowany ludźmi i ich historiami, którzy z pasją tworzą i kreują smaki. Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie w Wysokiej Wsi, zaprosił do odkrywania smaków regionu warmińsko-mazurskiego. Celem tego wydarzenia kulinarnego była promocja gminy Ostróda i regionu warmińsko-mazurskiego przez pryzmat ludzi związanych z kulinariami. Projekt propaguje produkty, przepisy regionu, dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur w oparciu o nowoczesne techniki kulinarne oraz wiedzę i doświadczenie szefów kuchni Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Smaki regionu na Wzgórzach Dylewskich - Tasty Stories
obrazek news
Gmina

Nowe wiaty przystankowe w gminie Ostróda

07.10.2022

W miejscowościach Tyrowo oraz Grabinek ustawiono nowe wiaty przystankowe. Środki na wykonanie tego zadania pochodziły z funduszy sołeckich.

Nowe wiaty przystankowe w gminie Ostróda
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej