PODWÓRKO NIVEA W Gminie Ostróda STAŁO SIĘ FAKTEM!!!

05.11.2015

W dniu 5 listopada 2015r. nastąpił odbiór techniczny placu „Podwórko NIVEA” wraz z przekazaniem wszystkich dokumentów Gminie Ostróda, która od tej chwili staje się oficjalnym zarządcą placu zabaw.

PODWÓRKO NIVEA W Gminie Ostróda STAŁO SIĘ FAKTEM!!!

"Gmina Ostróda w obiektywie"

05.11.2015

Konkurs fotograficzny „Gmina Ostróda w obiektywie” został rozstrzygnięty. Wpłynęło ok. 100 fotografii przedstawiających różne zakątki naszej gminy. Jury miało trudny wybór, gdyż poziom nadesłanych fotografii był bardzo wysoki. Wszystkie prace zostały ocenione przez jury pod kątem zgodności z tematem, oryginalności ujęcia, poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, kreatywności oraz wizji artystycznej. Poniżej wyniki konkursu:

"Gmina Ostróda w obiektywie"

Apel ku czci pomordowanych

29.10.2015

Tradycyjnie jak co roku w dniu 28 października br. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel ku czci pomordowanych zorganizowany przez Gminę Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach.

Apel ku czci pomordowanych

rozpoczęła się budowa "Podwórka Nivea" w Gminie Ostróda

27.10.2015

W związku z wygraną w konkursie „Podwórko Nivea” pragniemy poinformować, iż organizator konkursu rozpoczął już prace budowlane związane z powstaniem placu zabaw w Gminie Ostróda w Kajkowie. Już niebawem zobaczymy tam nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Koszt placu zabaw, który właśnie powstaje w Kajkowie to 100 tysięcy złotych, sam sprzęt, same zabawki, które staną na placu, warte są ok. 80 tysięcy złotych.

rozpoczęła się budowa "Podwórka Nivea" w Gminie Ostróda

Jubileusz 680-lecia Kajkowa

27.10.2015

23 października 2015r. mieszkańcy Kajkowa obchodzili uroczystość powstania ich miejscowości. Według posiadanych źródeł miejscowość została założona w roku 1335, kiedy to komtur dzierzgoński przeznaczył na jej lokację 6 włók ziemi uprawnej, która była w dyspozycji proboszcza parafii ostródzkiej. Jubileusz rozpoczął się dziękczynną Mszą Świętą odprawioną w Kościele pw. Świętej Moniki w Kajkowie przez Ks. Andrzeja Ciućkowskiego.

Jubileusz 680-lecia Kajkowa

Internet w każdym domu

26.10.2015

20 października br. w sali kameralnej Amfiteatru w Ostródzie miało miejsce symboliczne Oficjalne Uruchomienie Sieci Światłowodowej FTTH na terenie Gminy Ostróda. W ramach symbolicznego otwarcia odbyła się konferencja podsumowująca projekt. W ramach inwestycji zostało wykonane 107 km magistrali światłowodowej i około 60 km przyłączy za przeszło 17 mln złotych. Ostródzki lokalny dostawca Internetu PHU IWKD Adam Gwóźdź sięgnął po najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne, by zapewnić mieszkańcom gminy Ostróda dostęp do szybkiego Internetu, telewizji kablowej i telefonu stacjonarnego.

Internet w każdym domu

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

19.10.2015

Nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda spotkali się 16 października br. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, podczas uroczystych obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej. To święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, święto tych, którzy w tak niełatwych czasach wkładają duży trud i zaangażowanie w sprawne funkcjonowanie placówek oświatowych, zajmują się wychowaniem dzieci i młodzieży, walcząc o to by przyszłość naszego kraju oparta była na pracy ludzi dobrze wykształconych oraz szanujących zdobytą wiedzę..

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

po raz ósmy spotkaliśmy się na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie

01.10.2015

W niedzielne popołudnie 27 września 2015r. do Kraplewa zawitały tłumy mieszkańców i gości, bowiem o godz. 13:30 rozpoczęły się uroczyste obchody VIII Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Tegoroczna edycja została wpisana w kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego. Uroczystego otwarcia dokonali: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Prezes Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Franciszek Klim. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. Impreza przyciągnęła niemalże wszystkich mieszkańców, którzy jak sami przyznawali bawili się znakomicie. W programie znalazły się między innymi: występy zespołów z Gminnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Samborowie oraz Grupy AKUSTIK. Atrakcją tego popołudnia był występ LENY Z ZESPOŁEM. W czasie koncertu artyści zaprezentowali najsłynniejsze przeboje muzyki włoskiej.

po raz ósmy spotkaliśmy się na Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie