Bożonarodzeniowy koncert

14.12.2015

Bożonarodzeniowy koncert
Gmina

Honorowy Obywatel Gminy Ostróda uhonorowany przez Stowarzyszenie "Klub Plastyka Amatora" w Ostródzie

10.12.2015

2 grudnia 2015r. na ostródzkim zamku odbył się wernisaż pt. "Jesienny przegląd twórczości artystycznej" zorganizowany przez ostródzkie stowarzyszenie "Klub Plastyka Amatora". Wernisaż okazał się być również idealnym momentem do uhonorowania 6 jubilatów - wieloletnich członków stowarzyszenia. Wśród nich znalazł się Honorowy Obywatel Gminy Ostróda Pan Edmund Kajetanek.

II edycja Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2016

10.12.2015

Już jest nowy, żółty przewodnik, Gault&Millau 2016. Przewodnik opisuje 390 restauracji, 100 hoteli i 120 produktów regionalnych – wartych poznania i spróbowania. Druga edycja przewodnika G&M, znanego w 12 krajach, jest dwujęzyczna – po polsku i po angielsku.

W przewodniku zostały docenione i dostrzeżone aż 3 obiekty z terenu Gminy Ostróda”

- Hotel SPA Dr Irena Eris w Wysokiej Wsi

- Pensjonat Stara Szkoła w Wysokiej Wsi

- Hotel Anders w Starych Jabłonkach

W sumie w całym województwie  rekomendowano tylko  15 miejsc noclegowych, w tym 3 w naszej Gminie.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i również cieszymy się Waszym sukcesem.

II edycja Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska 2016

Na Dylewskiej Górze powstało muzeum skalne

03.12.2015

Przy ścieżce dydaktycznej na Dylewskiej Górze powstało lapidarium. Jest to wspólny projekt Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie oraz Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Muzeum skalne powstało na polanie przy ścieżce edukacyjnej. W lapidarium zgromadzono kilkanaście najciekawszych pod względem geologicznym głazów narzutowych występujące w okolicach Wzgórz Dylewskich.

Na Dylewskiej Górze powstało muzeum skalne

Gala Jubileuszowa z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

01.12.2015

20 listopada br. w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klubów piłkarskich z naszego województwa, piłkarze, trenerzy, działacze i sędziowie, a także przedstawiciele władz Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz przedstawiciele wszystkich szczebli władz samorządowych z terenu naszego województwa. Gminę Ostróda reprezentował Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, który odebrał pamiątkową statuetkę jako podziękowanie za działalność na rzecz rozwoju oraz wkład w historię piłki nożnej oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski. Podczas Gali obecny był Prezes PZPN Zbigniew Boniek, który wręczył zaszczytne odznaczenia działaczom sportowym z naszego województwa.

Gala Jubileuszowa z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej

złote gody

01.12.2015

W dniu 27.11.2015r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Łucja i Andrzej Chilińscy z Bałcyn, Państwo: Maria i Jan Babscy z Samborowa oraz Państwo: Daniela i Jerzy Walkowiak z Pietrzwałdu zostały odznaczone w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

złote gody
Gmina

Gmina Ostróda z Powiatem Ostródzkim i Miastem Ostróda na wspólnym stoisku promującym region podczas Kongresu Asia Trade "Know How" 2015

27.11.2015

Kongres był znakomitą okazją do zaprezentowania przedstawicielom ambasad walorów naszego regionu na wspólnym stoisku promocyjnym trzech samorządów. Z dużym zainteresowaniem nasi gości obserwowali m.in. prezentację Kanału Ostródzko-Elbląskiego. Całe spotkanie zakończyło się wymianą okolicznościowych podarunków. Dzięki takim spotkaniom nasz region może zainteresować przedstawicieli Azji, co obu stronom w przyszłości przyniesie wymierne korzyści.

Gmina

pracownicy BNP Paribas Securities Services wybudowali plac zabaw w Rynie i Pietrzwałdzie

17.11.2015

Pracownicy banku przyjechali na spotkanie integracyjne na Mazury i zbudowali dzieciom place zabaw w Rynie i Pietrzwałdzie w gminie Ostróda. To niezwykła akcja. W sobotę 16 maja na terenie gminy Ostróda w Pietrzwałdzie oraz w Rynie w ramach tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu, zostały wybudowane dwa place zabaw. Szkoła w Pietrzwałdzie ma tez nową, kolorową elewację. I to wszystko w kilka godzin.

urzędnicy Gminy Ostróda zasadzili 500 drzewek w Kajkowie

12.11.2015

Urzędnicy gminni na czele z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem zasadzili 500 drzewek w Kajkowie. Akcja podyktowana była rewitalizacją tego terenu w związku z realizacją projektu pn. "Budowa infrastruktury technicznej dla strefy przedsiębiorczości w gminie Ostróda" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Warmia i Mazury 2007 – 2013.

urzędnicy Gminy Ostróda zasadzili 500 drzewek w Kajkowie