Mazurskie AGRO SHOW 13-14 lutego 2016r.

11.02.2016

Serdecznie zapraszamy na Targi Mazurskie Agro Show, które odbędą się 13 - 14 lutego 2016 r. w Expo Arenie w Ostródzie, przy ul. Grunwaldzkiej 55, w godz. 900 - 1700.

Wstęp bezpłatny!

Mazurskie AGRO SHOW 13-14 lutego 2016r.

tłusty czwartek w Ornowie

04.02.2016

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła” – to stare przysłowie związane z tym dniem, a tradycja objadania się pączkami jest jeszcze starsza. W tym roku dzień ten przypadł wyjątkowo wcześnie, bo już 4 lutego.

tłusty czwartek w Ornowie

Zapraszamy na Zimowy Bieg Sasinów

01.02.2016

Prognozy i obecna sytuacja nie zapowiadają możliwości rozegrania konkurencji narciarskich. Mimo braku śniegu zawody nie są odwołane. Zapraszamy do udziału w zimowym Croosie bez nart. W sobotę biegamy  na dystansach 10 i 5 km oraz po raz pierwszy zapraszamy do rywalizacji w Nordic Walking na dystansie 5 km. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.biegsasinow.com.pl

Zapraszamy na Zimowy Bieg Sasinów

Zostań potencjalnym Dawcą komórek macierzystych

20.01.2016

Zostań potencjalnym Dawcą komórek macierzystych

Port Lotniczy Olsztyn Mazury startuje już w styczniu 2016r.

11.01.2016

Warmia i Mazury to region, który ze względu na unikatowe walory przyrodnicze nazywany jest „krainą 1000 jezior”, czasem także „zielonymi płucami Polski”. W ostatnim czasie znalazł się w międzynarodowym zestawieniu regionów aspirujących do miana nowych „Cudów Natury”.

Warmia i Mazury to także niepowtarzalny charakter i udogodnienia służące odwiedzającym region turystom. Bogata historia, resortowe obiekty hotelowe oraz szeroki wachlarz atrakcji z gatunku rekreacji i przygody, stanowią o turystycznej wartości tego regionu, natomiast obecność Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury, już niebawem sprawi, że drzwi „powietrznej bramy” Mazur zostaną otwarte.

Port Lotniczy Olsztyn Mazury startuje już w styczniu 2016r.

Jasełka i zabawa choinkowa w Świetlicy Wiejskiej w Ornowie.

30.12.2015

29 grudnia 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Ornowie odbyły się Jasełka połączone z zabawą choinkową.

Jasełka i zabawa choinkowa w Świetlicy Wiejskiej w Ornowie.

BUDŻET GMINY OSTRÓDA NA ROK 2016

29.12.2015

Rada Gminy Ostróda podczas XIV Sesji Rady Gminy w kadencji 2014-2018 jednogłośnie zagłosowała „za” projektem budżetu na rok 2016 przygotowanym przez Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Nie będzie to budżet łatwy, ale na pewno jest to budżet dobry, realny, taki który zabezpiecza funkcjonowanie samorządu we wszystkich obszarach, zabezpiecza środki na oświatę, drogi, gospodarkę komunalną – mówi Bogusław Fijas, Wójt Gminy Ostróda.

BUDŻET GMINY OSTRÓDA NA ROK 2016

KOLĘDOWANIE W GLAZNOTACH

29.12.2015

W świąteczne, sobotnie popołudnie 26 grudnia w średniowiecznym kościele ewangelicko-metodystycznym w Glaznotach odbył się KONCERT BOŻONARODZENIOWY w wykonaniu zespołu IŁAWA GOSPEL SINGERS. Organizatorem tego wydarzenia był Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Glaznotach, Parafia Miłości Bożej w Iławie oraz Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich. Koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców.

KOLĘDOWANIE W GLAZNOTACH

Wesołych Świąt