„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” konkurs plastyczny- wyróżnienie!

08.11.2019

Jakub Gawęda uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu zdobył wyróżnienie w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI w konkursie plastycznym „Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana”. Celem konkursu było: kształtowanie postaw patriotycznych, przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej, kształtowanie szacunku wobec dokonań bohaterów tamtych dni, ochrona przed zapomnieniem wydarzeń i ludzi, promowanie i kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki, doskonalenie umiejętności plastycznych. Wręczenie nagród odbyło się 8 listopada 2019r. w Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Samborowie.

„Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana” konkurs plastyczny- wyróżnienie!

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

08.11.2019

8 listopada 2019r.  w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki naszego hymnu narodowego, włączając się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie uczennice klasy ósmej zapaliły symboliczne znicze pod kamieniem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a uczniowie klasy piątej wraz z koleżanką z klasy ósmej przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości.

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

06.11.2019

Celem tego święta (obchodzonego 5 listopada) jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek. W tym  roku to konkurs plastyczny pod hasłem:” Mój ulubiony bajkowy bohater”. Najpiękniejsze prace będą mogli podziwiać uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice w bibliotece szkolnej.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Podpisanie umowy

06.11.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa nawierzchni drogi gminnej nr 153103N Pietrzwałd – wieś II wraz z kanalizacją deszczową w m. Pietrzwałd”. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne „CEZAR” z siedzibą w Ostródzie. Inwestycja będzie wykonywana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt inwestycji to 315 263,56 zł. W ramach inwestycji wykonany zostanie ciąg pieszo-jezdny z kostki betonowej z przeznaczeniem pod ruch KR-2.

Podpisanie umowy

Budowa infrastruktury komunalnej

05.11.2019

W Gminie Ostróda we wrześniu i październiku 2019 roku dokonano odbioru n/w zadań inwestycyjnych w zakresie infrastruktury komunalnej:

Budowa infrastruktury komunalnej

05.11.2019

Zapraszamy na Gminne Obchody Święta Niepodległości 8 listopada 2019r. godz. 12.00  w Samborowie.

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

04.11.2019

W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się po raz drugi  Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, który patronatem honorowym objął Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. W zmaganiach recytatorskich udział wzięło 18 uczestników reprezentujących przedszkola i szkoły podstawowe Gminy Ostróda.

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Projekt „ Szkolna Akademia Przyszłości” - październik 2019 r

04.11.2019

Podczas zajęć październikowych uczniowie klasy VI a  zaprojektowali a następnie wykonali zamek wykonany z kartonowych pudełek. Celem zajęć była nauka współpracy w grupie oraz  rozwijanie wyobraźni przestrzennej. Chłopcy rozpoczęli również pracę nad zegarem ptasich  wędrówek.

Uczniowie klasy VI b podczas zajęć  rozpoznawali drzewa rosnące w Tyrowie, następnie uczyli młodszych kolegów z klasy III korzystania z klucza do rozpoznawania gatunków drzew. Wspólnie uczestniczyli w zajęciach terenowych. Zajęcia podobały się zarówno młodszym, jak i starszym uczniom.

Projekt „ Szkolna Akademia Przyszłości” - październik 2019 r

Projekt „ Szkolna Akademia Przyszłości” - październik 2019

Projekt „ Szkolna Akademia Przyszłości” - październik 2019

Wszystkich Świętych - uczniowie odwiedzają cmentarz w Tyrowie

03.11.2019

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych wiele osób przypomina sobie o konieczności odwiedzin mogił swoich bliskich. Niestety, nie na każdym nagrobku pojawi się znicz. Dlatego nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzali podczas zajęć groby na cmentarzu  w Tyrowie. Uczniowie modlili się oraz zapalali znicze na opuszczonych grobach. Pamiętaliśmy również o naszym zmarłym w lipcu koledze- Krystianie Rudnickim.

Wszystkich Świętych - uczniowie odwiedzają cmentarz w Tyrowie