17.09.2019

Na orliku w Samborowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda.  Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn chłopców i 4 dziewcząt. Mimo niesprzyjającej pogody drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Po ponad czterogodzinnej rywalizacji najlepsze okazały się piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Samborowie oraz piłkarze ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Tyrowie.

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji

16.09.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim na realizację inwestycji drogowych finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Ostróda otrzyma dofinansowanie w wysokości 874 233,74 zł (tj. 60% wartości zadań) na przebudowę drogi gminnej 153103N Pietrzwałd – wieś II w m. Pietrzwałd oraz remont drogi gminnej nr 153080N - ul. Szkolna w m. Szyldak.

Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji

Druhowie z OSP Brzydowo Mistrzami Powiatu Ostródzkiego

14.09.2019

W sobotę na Stadionie Miejskim w Ostródzie odbyły się 11 Mistrzostwa Powiatu Ostródzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięło 17 drużyn.  Naszą Gminę reprezentowały cztery drużyny. W kategorii  A mężczyzn wystartowały drużyny OSP Brzydowo i OSP Idzbark. W kategorii C kobiet reprezentowały nas drużyny z OSP Brzydowo i OSP Smykówko.   Drużyny z Gminy Ostróda zajęły bardzo dobre miejsca. Mistrzami Powiatu Ostródzkiego zostali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzydowie. Piąte miejsce zajęła drużyna z OSP Idzbark. Wśród Pań wicemistrzostwo Powiatu zdobyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smykówka. Panie z OSP Brzydowo zajęły piąte miejsce.

Druhowie z OSP Brzydowo Mistrzami Powiatu Ostródzkiego

Konkurs - Smakowity produkt lokalny

14.09.2019

Aktywni mieszkańcy naszej Gminy z Durąga Napromu i Brzydowa zdominowali konkurs na  „IV Smakowity produkt lokalny”- nawiązujący do smaków Warmii i Mazur organizowany przez Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki z siedzibą w Łukcie. W konkursie brały udział  organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, osoby indywidualne, dzieci oraz restauratorzy, których terenem działania są gminy zrzeszone w Stowarzyszeniu Krainy Drwęcy i Pasłęki, tj. Dąbrówno, Grunwald, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Morąg, Ostróda, Świątki. Konkurencja odbywała się w następujących kategoriach: zupy, dania mączne, dania główne, ciasta, dania wegetariańskie, dania małego kucharza. Przy ocenie potraw pod uwagę brane były następujące kryteria: smak, dobór składników, estetyka zaprezentowania potrawy i powiązanie z kuchnią regionu. Oceny dokonało profesjonalne jury, którego przewodniczącym był telewizyjny mistrz sztuki kulinarnej - Karol Okrasa. Poniżej prezentujemy miejsca jakie zajęli w poszczególnych kategoriach przedstawiciele naszej gminy:

Konkurs - Smakowity produkt lokalny

Retransmisja XI Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 13.09.2019 r. godz. 9.00

Retransmisja XI Sesji Rady Gminy Ostróda w dniu 13.09.2019 r. godz. 9.00

Zebranie z Rodzicami

11.09.2019

Dyrektor Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Tyrowie informuje, że w dniu 11.09.2019 r. (środa) odbędzie się Zebranie z Rodzicami
16.30 – Przedszkole
17.00 – Szkoła

Zebranie z Rodzicami

Uroczyste wręczenie Certyfikatu - Szkoła Promująca Zdrowie dla ZPS w Tyrowie

10.09.2019

W dniu 10 września 2019 r. na Zamku w Nidzicy  odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Jest nam miło poinformować, że to wyróżnienie nasza placówka otrzymała po raz szósty.

"Wojewódzka Kapituła potwierdza, że szkoła spełnia wymogi procedury przyznawania certyfikatu, tworzy dobry klimat, warunki do wszechstronnego rozwoju, przygotowuje młode pokolenie do zdrowego stylu życia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kształtuje poczucie odpowiedzialności za siebie i innych oraz wspiera społeczność szkolną w rozwijaniu dialogu człowieka z człowiekiem".

Na ręce Pani Dyrektor wręczony został również list gratulacyjny od Warmińsko – Mazurskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego za promowanie zdrowia w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uroczyste wręczenie Certyfikatu - Szkoła Promująca Zdrowie dla ZPS w Tyrowie

10.09.2019

Na zamku w Nidzicy  odbyło się uroczyste wręczenie Wojewódzkich Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Dyrektor Zespołu Bożena Bohdziewicz i szkolny koordynator ds. promocji zdrowia Bogumiła Jabłonka odebrały z rąk Kuratora Oświaty certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” dla Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie.  Wyróżnienie to  placówka otrzymała po raz szósty.

DENTOBUS W ZPS W TYROWIE

09.09.2019

Dnia 06.09.2019r. do szkoly w Tyrowie przyjechał Dentobus. Nowocześnie wyposażony samochód przyjechał badać Pacjentów nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie są pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie we wszystkich miejscowościach, szczególnie wiejskich, dzieci i młodzież mają powszechny dostęp do opieki stomatologicznej. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus pomaga  dotrzeć z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Z badania w Dentobusie skorzystali wszyscy uczniowie  i przedszkolaki z ZPS w Tyrowie. Jako Szkoła Promująca Zdrowie- mówimy NIE próchnicy!

DENTOBUS W ZPS W TYROWIE