koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg

01.07.2011

W związku z obchodami 660-lecia miejscowości Kraplewo
24 czerwca 2011 roku w Kościele Ewangelicko - Metodystycznym w Kraplewie miał miejsce koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg pod kierownictwem Christopha Giesser pod Poatronatem Wójta Gminy Ostróda. Kolejnego dnia chórzyści zaszczycieli swoja obecnością również mieszkańców Lipowa. Tym razem koncert odbył się w sali gimnastycznej w Gimnazjum w Lipowie.

koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg

FOTOKONKURS ROZSRZYGNIĘTY

30.06.2011

Dnia 27  czerwca 2011r. konkurs fotograficzny
„Gmina Ostróda w obiektywie” został rozstrzygnięty.

FOTOKONKURS ROZSRZYGNIĘTY

wystawa pokonkursowa "twój dom - dialog z tradycją"

29.06.2011

Wójt Gminy Ostróda
serdecznie zaprasza
na otwarcie wystawy  projektów
najwyżej ocenionych w ogólnopolskim konkursie architektonicznym
„Twój dom – dialog z tradycją”
dnia 5 lipca 2011r. o godz. 16ºº
w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie.

Wystawę będzie można oglądać w Urzędzie Gminy Ostróda
do 8 lipca 2011r
.

wystawa pokonkursowa "twój dom - dialog z tradycją"

XVIII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

19.06.2011

W minioną niedzielę,  19 czerwca br. mieszkańcy Gminy Ostróda odwiedzili XVIII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu. Żuławskie Targi Rolne tradycyjnie odbywają się zawsze w trzeci weekend czerwca i są jednymi z największych w Polsce organizowanymi przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

XVIII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

VIII Rajd Wikingów

17.06.2011

W miejscowości Turznica z okazji Dnia Dziecka odbył się kolejny VIII już Rajd Wikingów. Trasa rajdu obejmowała leśne drogi wokół Turznicy. Postój  został zaplanowany u Państwa Czaplickich, gdzie każdy z uczestników mógł odpocząć, uzupełnić płyny, jak również uczestniczyć w kilku sportowych konkurencjach, skąd „rajdowcy” ruszyli dalej w asyście organizatorów i miejscowej Jednostki OSP Turznica. Wszyscy cykliści na koniec rajdu zawitali na placu zabaw w Turznicy, gdzie miały miejsce konkurencje sportowe, ognisko i wiele atrakcji dla najmłodszych.

VIII Rajd Wikingów

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium dla wójta gminy ostróda

17.06.2011

W piątek 17 czerwca br. podczas X Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2010-2014 Radni Gminy Ostróda jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda Gustawowi Markowi Brzezinowi z tytułu wykonania budżetu gminy za 2010 rok. Wójt Gminy Ostróda podczas sesji przyjął również gratulacje od Radnych oraz Sołtysów Gminy Ostróda z okazji uzyskania tytułu naukowego Doktora Nauk Rolniczych.

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium dla wójta gminy ostróda

Odznaka Honorowa za Zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego

03.06.2011

Podczas VIII uroczystej sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego połączonej z obchodami Dnia Samorządowca w Lidzbarku Warmińskim Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla województwa warmińsko-mazurskiego

popularni aktorzy serialu "Życie nad rozlewiskiem" w Gminie Ostróda

02.06.2011

Na plebani w Kraplewie oraz w zabytkowym kościele metodystycznym powstanie kolejna, trzecia już część  popularnego serialu Telewizji Polskiej „Dom nad rozlewiskiem” i „Miłość nad rozlewiskiem”. Trzecia seria będzie nosiła tytuł „Życie nad rozlewiskiem”. Ekipa filmowa pojawi się w Kraplewie  w dniach 9-12 czerwca 2011r.

popularni aktorzy serialu "Życie nad rozlewiskiem" w Gminie Ostróda

rekordowa frekwencja podczas XI Rajdu Rowerowego "Dylewska Góra 2011"

24.05.2011

W sobotę 21 maja 2011r. odbył się XI Rajd Rowerowy "Dylewska Góra 2011" zorganizowany przez Gminę Ostróda i Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich. W tegorocznym  rajdzie wzięło udział 470 rowerzystów. Tak wysoka frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. To absolutny rekord i miłe zaskoczenie dla organizatorów. Na starcie stawili się starzy bywalcy, ale również pokaźna grupa nowych cyklistów. W tym roku po raz pierwszy na Górę Dylewską udała się prawie trzydziestoosobowa grupa rowerzystów z Działdowa i Nidzicy.

rekordowa frekwencja podczas XI Rajdu Rowerowego "Dylewska Góra 2011"

IV letni bieg sasinów

09.05.2011