Konkurs wiedzy o Gminie Ostróda Szlakiem Drwęcy

16.05.2023

Dzisiaj w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie odbył się konkurs wiedzy o Gminie Ostróda „Szlakiem Drwęcy” pod patronatem Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii, geografii, dziedzictwa kulturowego, turystyki czy biologii.

Konkurs wiedzy o Gminie Ostróda Szlakiem Drwęcy

Aktualizacja harmonogramu - Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda

16.05.2023
Aktualizacja harmonogramu bezpłatnej wymiany wodomierzy głównych w ramach projektu "Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda".
Wymiana wodomierzy prowadzona jest na zlecenie Gminy Ostróda przez Polski Instytut Rozwoju Sp. z o.o..
Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 576 370 136.

Aktualizacja harmonogramu - Telemetria w służbie mieszkańców Gminy Ostróda

Żyję dla Polski

16.05.2023

II Patriotyczny Piknik - „Żyję dla Polski” w Ostródzie-Kaczorach. Serdecznie zapraszamy!

Żyję dla Polski

Zapraszamy na XXII Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

15.05.2023

Już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie na który serdecznie zapraszamy!!????‍♀️

Zapraszamy na XXII Rajd Rowerowy Wzgórza Dylewskie

XIV Dylewski Cross

15.05.2023

W niedzielę u podnóży Wzgórz Dylewskich odbył się XIV Dylewski Cross - Bieg Sasinów. Bieg odbył się na trzech dystansach: 22km, 5km oraz mniej wymagająca trasa dla przedszkolaków, która wzbudzała największe emocje. zarówno wśród uczestników, jak i rodziców.

XIV Dylewski Cross

Dziedzictwo kulturowe: szanse i wyzwania dla samorządów

15.05.2023

Dziedzictwo kulturowe to wyzwanie, ale i potencjał rozwoju turystyki zrównoważonej w gminie Ostróda

Dziedzictwo kulturowe: szanse i wyzwania dla samorządów

Cyfrowa Gmina

10.05.2023

Gmina Ostróda zakończyła rzeczową realizację projektu grantowego pn. „Cyfrowa Gmina”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-2020, pakiet REACT-UE.

Cyfrowa Gmina
Gmina

Kordegarda Glaznocka - budzenie centrum wsi. Społeczne udostępnienie Kordegardy Glaznockiej

08.05.2023

W Glaznotach miało miejsce trzydniowe święto mieszkańców wsi. Wydarzenia skoncentrowane były wokół historycznego centrum miejscowości, w sąsiedztwie niewielkiego budynku Kordegardy Glaznockiej - dawnej remizy wzniesionej na fundamentach XIX-wiecznej kuźni wiejskiej. W 2021 roku, dzięki wysiłkowi Gminy Ostróda i współpracy ze Stowarzyszeniem „Durąg XXII wieku”, budynek ten został uratowany przed całkowitą rujnacją. Teraz nadszedł czas, by odpowiedzialność za jego wykorzystanie przejęli mieszkańcy Glaznot.

Sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II

08.05.2023

W piątek na terenie Nadleśnictwa Stare Jabłonki/ pomiędzy Starymi Jabłonkami i Idzbarkiem/ odbyło się sadzenie „ Lasu Pamięci Jana Pawła II”. W sadzeniu udział wzięli pracownicy Nadleśnictwa Stare Jabłonki, uczniowie klas 5,7 i 8 ze Szkoły podstawowej w Idzbarku w raz z opiekunami, Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas i Komendant Gminny OSP Krzysztof Ruczyński. Po posadzeniu lasu uczestnicy wzięli udział w odsłonięciu i poświęceniu pamiątkowego kamienia. Odsłonięcia kamienia dokonali Wójt Gminy Ostróda, Nadleśniczy Nadleśnictwa Stare Jabłonki, Dyrektor i Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Idzbarku, Komendant Gminny OSP. Pamiątkowy kamień poświęcił ksiądz Mariusz Rudzki.

Sadzenie Lasu Pamięci Jana Pawła II

Przeciwdziałanie przestępczości to kroku do bezpiecznej przyszłości

08.05.2023

W pięciu miejscowościach Gminy Ostróda odbędą się pikniki rodzinne pod hasłem „Przeciwdziałanie przestępczości to kroku do bezpiecznej przyszłości” finansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Zapraszamy mieszkańców całej Gminy na imprezy do Durąga – 3.06. 2023 r., Brzydowa – 10.06.2023 r., Grabinka – 17.06.2013 r., Napromu – 24.06.2023r. oraz Pietrzwałdu – 26.08.2023 r. Wydarzenia będą miały na celu: uwrażliwienie społeczności lokalnych na problem występowania przestępstw na szkodę małoletnich, cyberprzestępczości, oszustw, lichwy, przemocy domowej oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przeciwdziałanie przestępczości to kroku do bezpiecznej przyszłości