Być jak Ignacy

31.10.2023

Uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie rozpoczęli swoją przygodę z programem edukacyjnym "Być jak Ignacy". To VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Pierwszoklasiści utworzyli swoje koło naukowe pod nazwą "Asy z pierwszej klasy". Pod okiem wychowawczyni p. Moniki Bąk uczniowie wykonali już swoje pierwsze zadanie naukowe.

Być jak Ignacy

Transmisja LXXIV Sesji Rady Gminy Ostróda

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXIV Sesji Rady Gminy Ostróda

Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowe oraz Konkurs Recytatorski

29.10.2023

Znamy już wyniki Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej, który  odbył się w GCK-B w Samborowie. W kategorii klas I - III naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Lidia Chmielewska i Aleksandra Wnuk, zaś w kategorii kl. IV-VI Lena Krajewska, Blanka Twardowska oraz Amelia Jaskorzyńska. Uczennice klasy III zajęły I miejsce, uczennice klasy VI otrzymały wyróżnienie.
W tym samym dniu w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Zuzanna Drożdż, która zajęła I miejsce recytując wiersz L. Wiszniewskiego 11 listopada.
Wszystkim laureatkom i nauczycielom, którzy uczennice przygotowywali bardzo gratulujemy! Dziękujemy rodzicom za wsparcie i zorganizowanie dowozu.

Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Wojskowe oraz Konkurs Recytatorski

Kampania Społeczna - JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE.

29.10.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski nasza szkoła,  jak co roku przystąpiła do  udziału w Kampanii Społecznej „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”, organizowanej przez Kujawsko - Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. W klasach odbyły się pogadanki, prezentacje filmów oraz zajęcia warsztatowe, w czasie których uczniowie sami mogli sprawdzić, jak trudno jest poruszać się, korzystając jedynie ze zmysłu słuchu i dotyku, uczyli jak w praktyce pomagać osobom z dysfunkcją wzroku, poznawali podstawy alfabetu Louisa Braillea. Opracowana przez pedagoga specjalnego gazetka edukacyjna,  prezentująca sukcesy oraz wybitne osiągnięcia osób niewidomych oraz niedowidzących w różnych dziedzinach, udowadnia, że nawet mimo różnego rodzaju ograniczeń oraz barier można realizować swoje pasje,  marzenia oraz być inspiracją dla pełnosprawnych członków społeczeństwa.

Kampania Społeczna - JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE.

Koncentracja jednostek OSP Gminy i Miasta Ostróda

29.10.2023

W niedzielę w Starych Jabłonkach w ramach Koncentracji Gminnej OSP odbyły się ćwiczenia wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Ostróda. Koncentracja odbyła się w formie warsztatów ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie.

Koncentracja jednostek OSP Gminy i Miasta Ostróda

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

27.10.2023
Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika już po raz trzeci miał przyjemność gościć uczniów szkół podstawowych Gminy Ostróda na Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej. Konkurs objęty został patronatem honorowym Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa.
Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki - Szkoła Pamięta

27.10.2023
Uczniowie z kl. II Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Tyrowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Dzieci wraz z wychowawczynią udały się pod symboliczny kamień upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim przypomnieniu historii naszego kraju dzieci ustawiły znicz, aby symbolicznym światełkiem upamiętnić ważną dla nas wszystkich rocznicę.
Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki - Szkoła Pamięta

#Szkoła Pamięta

27.10.2023

Dnia 27 października 2023 r. uczniowie z kl. II ZPS w Tyrowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Dzieci wraz z wychowawczynią udały się do kamienia upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim przypomnieniu historii naszego kraju dzieci ustawiły znicz, aby symbolicznym światełkiem upamiętnić ważną dla nas wszystkich rocznicę.

#Szkoła Pamięta

Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej oraz Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Gminie Ostróda.

27.10.2023

Sukces uczennic Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej oraz Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Gminie Ostróda.

Akcja sadzenia lasu z okazji 25-lecia Fundacji Świat na Tak

26.10.2023

W dniu 24 października br. Nikola Świderska i Hubert Trzęślewicz wraz z grupą pięćdziesięciu wolontariuszy z Klubów Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu Powiatu Ostródzkiego aktywnie wzięli udział w akcji sadzenia lasu z okazji 25-lecia Fundacji "Świat na Tak". Pracowali razem przy współpracy z Nadleśnictwem Stare Jabłonki w leśnictwie "Śmieszny Kąt" w miejscowości Łukta.

W wyniku tej akcji udało się posadzić pięćset sadzonek dębu, a w planach jest posadzenie łącznie 2000 sztuk. To doskonały przykład, jak lokalna społeczność i młodzież mogą zaangażować się w działania proekologiczne i przyczynić się do zalesiania terenów.

Koordynatorem tego projektu jest Wiktor Faltynowski, który pełni funkcję Instruktora Wolontariatu w Fundacji "Świat na Tak". Dzięki takim inicjatywom, możemy wspólnie dbać o nasze środowisko i kształtować lepszą przyszłość.

Akcja sadzenia lasu z okazji 25-lecia Fundacji Świat na Tak