Komunikat Wójta Gminy Ostróda w sprawie biogazowni w Lubajnach

10.10.2023
W związku z toczącym się postępowaniem administracyjnym w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji polegającej na budowie biogazowni rolniczej o mocy do 1,5 MWe na dz. 398/1, 308/1, 270/4, 270/10, 246 obręb 0017 Lubajny, oraz licznymi zapytaniami i obawami związanymi z tą inwestycją, zapewniam Państwa o pełnym wsparciu z mojej strony dla mieszkańców Lubajn, Nowego Siedliska i okolic. Zrobię wszystko, co umożliwią mi przepisy prawa, aby komfort życia w Państwa miejscowościach nie uległ pogorszeniu.
Komunikat Wójta Gminy Ostróda w sprawie biogazowni w Lubajnach

Poprawa Infrastuktury drogowej

10.10.2023
W miejscowości Ryńskie wprowadzono nowe środki mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Właśnie zamontowano progi zwalniające co stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Progi zwalniające to nie tylko fizyczne przeszkody na drogach, ale przede wszystkim narzędzie mające na celu zmniejszenie prędkości ruchu pojazdów. Dzięki nim ulice miejscowości stają się bardziej bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Zwalniając pojazdy, zmniejszamy ryzyko wypadków i potencjalnych obrażeń.
Poprawa Infrastuktury drogowej

Apel

09.10.2023
Podczas dzisiejszego apelu nagrodziliśmy laureatów oraz pozostałych uczestników konkursu ,,Dynie jak malowane”!????
Przypomnijmy wyniki konkursu:
Kategoria 0-IV Postaci z bajek
I miejsce -Lena Pasierowska
II miejsce -Malwina Jasińska z bratem Karolem Jasińskim
III miejsce -Małgorzata Rokicka
Wyróżnienia: Hanna Borkowska, Maja Burzycka, Martyna Czerwonka
Kategoria V-VIII Wzór dowolny malowany
I miejsce -Zofia Spychała
II miejsce -Lena Kugler
III miejsce - Lena Szudzińska
Wyróżnienia: Kinga Falba, Roksana Barkowska
Gratulujemy!
Apel

GMINNY FESTIWAL DYNI DURĄG 2023

09.10.2023

Po raz czwarty w Durągu odbył się Festiwal Dyni Durąg 2023. Obok dyni bohaterem festiwalu były także dary lasu. Wydarzenie zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie DURĄG XXII wieku dzięki współfinansowaniu ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółka Akcyjna – Partnera wydarzenia oraz Lasów Państwowych - Partnera wydarzenia jak również Gminy Ostróda. Głównymi organizatorkami wydarzenia były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Durągu przy ogromnej pomocy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu, na których zawsze mogą liczyć.

GMINNY FESTIWAL DYNI DURĄG 2023

MIKOŁAJ KOPERNIK – człowiek wielu talentów

09.10.2023
W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie akcji społeczno-edukacyjnej "Konwalia", która miała na celu popularyzowanie postaci naszego Wybitnego Polaka- Mikołaja Kopernika w związku z 550 rocznicą jego urodzin. Nagrodę za wyróżnienie na etapie wojewódzkim w konkursie na kronikę „MIKOŁAJ KOPERNIK – człowiek wielu talentów” odebrały uczennice Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie: Aleksandra Wojtun z klasy VII i Gabriela Wojtun z klasy VIb pod opieką pani Katarzyny Mikołajczyk i pani Marty Pokrzywnickiej. Serdecznie gratulujemy!
MIKOŁAJ KOPERNIK – człowiek wielu talentów

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 10 października 2023 r. o godz. 14:00 odbędzie się LXXIII Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2023

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

09.10.2023
Gmina Ostróda odniosła sukces w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dla naszej gminy to ważna wiadomość, ponieważ otrzymaliśmy znaczące dofinansowanie w wysokości 8.260.000,00 zł na realizację kluczowych inwestycji.
Warto podkreślić, że wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Dzięki determinacji i współpracy naszej gminy oraz wsparciu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, udało nam się zdobyć środki na realizację dwóch ważnych projektów:
Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

08.10.2023

Uczennice  naszej szkoły przystąpiły do konkursu fotograficznego z cyklu ,,Podróże w naturze „Leśne reminiscencje - w poszukiwaniu czystego powietrza” Motto: „Najpiękniejszy jest las najzwyklejszy” Organizatorem konkursu jest  Warmińsko -Mazurski Ośrodek  Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu-Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Konkurs w sposób istotny wpisuje się w założenia Programu Czyste Powietrze, ponieważ prowadzi do wniosku, że ochrona lasów i ich dobrostan ma istotne znaczenie dla utrzymania jakości życia na Ziemi. Celem konkursu jest min.: doskonalenie sztuki fotografowania krajobrazu naturalnego i kulturowego  z bliska i z daleka, promocja walorów przyrodniczych Warmii, Mazur i Powiśla, ukazanie piękna przyrody i różnorodności biologicznej w lokalnym środowisku, kształtowanie postaw wobec otaczającej przyrody-budzenie szacunku do wszelkich jej przejawów. Konkurs  jest skierowany do uczniów klas IV-VIII.  Uczestniczki na swoich fotografiach ujęły piękno otaczających nas lasów. Oto Laureatki etapu szkolnego:

Zofia Spychała kl. V

Lena Kugler kl. V

Antonina Stanisławska kl. VI

Weronika Spychała kl. VII

Gratulujemy i czekamy na  wyniki ,które będą ogłoszone w listopadzie.

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny

BIBLIOTEKA PEŁNA DŹWIĘKÓW- OBCHODY DNIA MUZYKI

08.10.2023
BIBLIOTEKA PEŁNA DŹWIĘKÓW- OBCHODY DNIA MUZYKI

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców - kategoria U14

06.10.2023

Na boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii do lat 14. Najlepsi okazali się gospodarze z Samborowa, a tuż za nimi znaleźli się uczniowie ze szkół w Idzbarku i Durąga.