Karuzela na stronie głównej

Gmina Ostróda

Gmina Ostróda położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. Stanowi jedną z większych gmin wiejskich regionu zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Wieża widokowa - Wzgórza Dylewskie

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo, charakteryzują go liczne wzniesienia, w tym najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim - Góra Dylewska, osiągająca 312 m n.p.m. Malowniczy krajobraz łączy tereny leśne, jeziora i użytki rolne, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Kanał Elbląski

Większa część gminy Ostróda leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski.

Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś

Gmina Ostróda to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Jednym z największych atutów jest Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś, uznany za jeden z 7 cudów Polski, mający swój początek w Starych Jabłonkach.

Dziedzictwo kulturowe i atrakcje turystyczne

Gmina Ostróda może pochwalić się licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Na jej terenie znajdują się odrestaurowany most kolejowy w Glaznotach, zrewitalizowany park w Durągu, zabytkowe kościoły, dwory i pałace.

Stara Szkoła - Wzgórza Dylewskie

Stara Szkoła to starannie i wygodnie odrestaurowany budynek z XIXw położony na Wzgórzach Dylewskich. Bogactwo przyrody Gminy Ostróda sprzyja rozwojowi inwestycji pro-turystycznych, turystyki, agroturystyki oraz rekreacji. Na terenie gminy znajduje się około 70 zróżnicowanych obiektów noclegowych.

Sport

TRZECI TURNIEJ LETNIEGO GRAND PRIX BRZYDOWO 2011

05.09.2011

Co wydawało się niemożliwe stało się faktem. Prowadzący po dwóch turniejach z dużą przewagą nad rywalami Bogdan Próchnicki nie wytrzymał psychicznie i zajmując w ostatnich zawodach trzynaste miejsce w generalce spadł aż na czwartą pozycję. W pierwszej swojej grze uległ Andrzejowi Patrejce a w kolejnej nie sprostał dobrze tego dnia usposobionemu Adamowi Łukasiakowi i pozostała mu walka o miejsca 13-16 a to dzięki dobrej postawie jego rywali spowodowało że główny faworyt uplasował się dopiero na czwartym miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju. Ostatni z trzech turniejów wygrał Czesław Nowicki. Dzięki temu został także zwycięzcą ósmej edycji letniego Grand Prix. Tuż za jego plecami uplasował się Wojciech Dzierżko który w meczu o wejście do pierwszej trójki stoczył dramatyczny pojedynek z Wojciechem Łątkowskim. Po czterech rozegranych setach wynik brzmiał 2:2. Piąty set miał niesamowity przebieg. Sytuacja zmieniał się jak w kalejdoskopie, raz prowadził Łątkowski raz Dzierżko. Więcej sił zachował ten drugi i zwyciężył 16:14 co dało mu w generalce miejsce na drugim stopniu podium zaś trzecie przypadło Łątkowskiemu.  W sumie w brzydowskim turnieju starowało 28 zawodników co jest rekordem tych bardzo popularnych zawodów. A już za dwa tygodnie 16 września 2011r. rusza szesnasta edycja Grand Prix Brzydowo na który organizatorzy serdecznie zapraszają.

TRZECI TURNIEJ LETNIEGO GRAND PRIX BRZYDOWO 2011
Gmina

Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza na stoisko informacyjne

01.09.2011

W dniu 04.09.2011r. w godzinach od 10:00 do 18:00  Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza na swoje stoisko informacyjne, podczas Uroczystości Dożynkowych Województwa Warmińsko – Mazurskiego, które odbędą się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku.

Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza na stoisko informacyjne
Gmina

Wystawa Rolnicza

01.09.2011

W dniach 03-04.09.2011r. Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza
na Wystawę Rolniczą, która odbędzie się na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 91.

Wystawa Rolnicza
obrazek news
Inwestycje gminne

Nowy palc zabaw w Durągu

01.09.2011

W miejscowości Durąg do użytku mieszkańców został oddany nowy plac zabaw. Wartość inwestycji to 17.200 zł, w ramach której zakupiono i zamontowano wyposażenie placu zabaw:

Nowy palc zabaw w Durągu
Sport

DRUGI TURNIEJ LETNIEGO GRAND PRIX BRZYDOWO 2011

29.08.2011

Nie denerwuj mistrza” tak można zatytułować komunikat z drugiego turnieju letniego Grand Prix w tenisie stołowym który rozegrany został w Brzydowie 26 sierpnia br. Mistrz bo mowa tu o Czesławie Nowickim po słabym pierwszym występie tydzień temu wygrał zdecydowanie drugi z trzech turniejów i potwierdził że poprzednia wpadka była zwykłym wypadkiem przy pracy. W zawodach przegrał zaledwie jednego seta ze zwycięzcą pierwszego turnieju Bogdanem Próchnickim który musiał zadowolić się tym razem trzecim miejscem. Przegrał decydujące o drugim miejscu starcie z zawodnikiem z Morąga Andrzejem Patrejko. Podkreślić należy bardzo dobrą postawę na początku sezonu Piotra Michalaka który po zajęciu siódmego miejsca w ubiegłym tygodniu tym razem był o jedną pozycję wyżej oraz Tomasza Szulgi który wywalczył tym razem miejsce siódme. W klasyfikacji generalnej prowadzi zdecydowanie Próchnicki i chyba tylko „kataklizm” mógłby pozbawić go zwycięstwa. Kolejne zawody rozegrane zostaną już za tydzień w piątek 2 września początek turnieju o godzinie 17.00. A już tydzień później rozpocznie się XVI edycja Grand Prix o czym organizatorzy powiadomią oddzielnym komunikatem.

DRUGI TURNIEJ LETNIEGO GRAND PRIX BRZYDOWO 2011
Sport

KOMUNIKAT

25.08.2011

PIERWSZY TURNIEJ LETNIEGO GRAND PRIX BRZYDOWO 2011

ROZEGRANEGO W DNIU 19 SIERPNIA 2011r.

KOMUNIKAT
obrazek news
Gmina

Festiwal Jabłka w Starych Jabłonkach

18.08.2011

Festiwal Jabłka w Starych Jabłonkach
obrazek news
Sport

Zapraszamy 20 i 21 sierpnia na plażę Hotelu Anders w Starych Jabłonkach!

18.08.2011

Już 20 i 21 sierpnia na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach,  po raz trzeci odbędzie się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej

Zapraszamy 20 i 21 sierpnia na plażę Hotelu Anders w Starych Jabłonkach!
obrazek news
Inwestycje unijne

umowa na dofinansowanie w formie dotacji budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012"

18.08.2011

10 sierpnia 2011 w Olsztynie została zawarta umowa pomiędzy Gminą Ostróda a Województwem Warmińsko-Mazurskim na dofinansowanie w formie dotacji budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012".

umowa na dofinansowanie w formie dotacji budowy kompleksu sportowego w Samborowie w ramach Programu ,,Moje boisko Orlik 2012"
obrazek news
Współpraca zagraniczna

wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda

18.08.2011

W dniach 5 – 7 sierpnia na terenie Gminy Ostróda przebywała 10 osobowa delegacja z Haltern am See / Niemcy z Burmistrzem na czele. Była to wizyta poglądowa zmierzająca do podpisania umowy partnerskiej między Haltern am See a Gminą Ostróda. Podczas wizyty zostały poruszone tematy dotyczące możliwości współpracy i realizacji ewentualnych, wspólnych projektów.

wizyta delegacji z Haltern am see w Gminie Ostróda
obrazek news
Współpraca zagraniczna

wolontariusze z północnej karoliny w stanach zjednoczonych w urzędzie gminy

04.08.2011

21 lipca 2011 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce spotkanie Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina z wolontariuszami, którzy przylecieli z Północnej Karoliny w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie już po raz piąty odwiedzili Gminę Ostróda. W ramach realizowanego projektu ponad stu uczniów uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach w czasie wakacji. Zajęcia miały na celu naukę języka angielskiego w sposób przystępny dla każdego poprzez sport, zabawy, gry, śpiew,  taniec i typowe lekcje języka angielskiego.

wolontariusze z północnej karoliny w stanach zjednoczonych w urzędzie gminy
obrazek news
Gmina

SWATCH FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam

04.08.2011

Do historii przeszedł kolejny  turniej z cyklu SWATCH FIVB World Tour rozgrywany na boiskach wokół hotelu Anders w Starych Jabłonkach w Gminie Ostróda. Podczas rozgrywek każdy z uczestników oraz kibiców mógł skorzystać z możliwości wysłania pozdrowień do znajomych i rodziny na koszt Gminy Ostróda. Specjalnie przygotowana oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kibiców jak i samych zawodników.

SWATCH FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam
obrazek news
Gmina

Nefrotest w Ostródzie - bezpłatne badania nerek - Nerki nie bolą, boli niewiedza

04.08.2011

Na bezpłatne badania przesiewowe nerek zaprasza mieszkańców powiatu ostródzkiego oraz turystów odwiedzających Mazury Stacja Dializ Fresenius Nephrocare mieszcząca się w ostródzkim szpitalu. Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Nefrotest”, upowszechniającej wiedzę o chorobach nerek i zachęcającej do regularnych badań profilaktycznych. Akcja trwać będzie w niedzielę, 7 sierpnia, od 10.00 do 17.00. Kampanię „Nefrotest” wspiera Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, a w regionie patronują jej: prof. Tomasz Stompór, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Nefrologii oraz Włodzimierz Brodiuk, Starosta Powiatu Ostródzkiego.

Nefrotest w Ostródzie - bezpłatne badania nerek - Nerki nie bolą, boli niewiedza
obrazek news
Gmina

67 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

04.08.2011

1 sierpnia 2011 roku w Ostródzie miały miejsce uroczyste obchody 67 Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. Gmina Ostróda była wiodącym organizatorem tegorocznych uroczystości. Punktualnie o godzinie 17 w mieście zawyły syreny, a większość jadących aut na chwilę przystanęła. Następnie rozpoczęła się Msza Święta w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie w intencji  poległych Powstańców. Druga część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie miało miejsce symboliczne zapalenie zniczy oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

67 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego
Sport

komunikat "letnie grand prix brzydowo 2011"

03.08.2011

Organizatorzy imprezy VIII edycji turnieju tenisa stołowego „Letnie Grand Prix Brzydowo 2011”, LUKS „KORMORAN” Brzydowo oraz Urząd Gminy Ostróda uprzejmie informują że pierwszy z trzech turniejów tego cyklu rozpocznie się w dniu 19 sierpnia 2011r. (piątek). Początek zawodów godzina 17.00. Kolejne zawody rozegrane zostaną w dniach 26 sierpnia i 2 września (piątki) 2011r. Początek rozpoczęcia godzina 17.00. W załączeniu regulamin zawodów

komunikat "letnie grand prix brzydowo 2011"
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej