Karuzela na stronie głównej

Gmina Ostróda

Gmina Ostróda położona jest w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ostródzkim. Stanowi jedną z większych gmin wiejskich regionu zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

Wieża widokowa - Wzgórza Dylewskie

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo, charakteryzują go liczne wzniesienia, w tym najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim - Góra Dylewska, osiągająca 312 m n.p.m. Malowniczy krajobraz łączy tereny leśne, jeziora i użytki rolne, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Kanał Elbląski

Większa część gminy Ostróda leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski.

Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś

Gmina Ostróda to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Jednym z największych atutów jest Kanał Elbląski ze śluzą Mała Ruś, uznany za jeden z 7 cudów Polski, mający swój początek w Starych Jabłonkach.

Dziedzictwo kulturowe i atrakcje turystyczne

Gmina Ostróda może pochwalić się licznymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Na jej terenie znajdują się odrestaurowany most kolejowy w Glaznotach, zrewitalizowany park w Durągu, zabytkowe kościoły, dwory i pałace.

Stara Szkoła - Wzgórza Dylewskie

Stara Szkoła to starannie i wygodnie odrestaurowany budynek z XIXw położony na Wzgórzach Dylewskich. Bogactwo przyrody Gminy Ostróda sprzyja rozwojowi inwestycji pro-turystycznych, turystyki, agroturystyki oraz rekreacji. Na terenie gminy znajduje się około 70 zróżnicowanych obiektów noclegowych.

obrazek news
Gmina

medale za długoletnie pożycie małżeńskie

03.08.2011

W dniu 18 lipca 2011r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Józefa i Bonifacy Bąk z Kajkowa, Państwo: Apolonia i Kazimierz Gajewscy z Lipowa i Państwo: Władysława i Jerzy Malińscy z Ostrowina zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi . Były życzenia, gratulacje, upominki. Jedna z par z powodów zdrowotnych (Państwo: Władysława i Jerzy Malińscy z Ostrowina) nie mogła przybyć na uroczystość do U.S.C .Wobec powyższego Wójt Gminy Ostróda odwiedził osobiście parę małżeńską i wręczył odznaczenia i upominki.

medale za długoletnie pożycie małżeńskie
obrazek news
Gmina

podsumowanie konkursu fotograficznego "Gmina Ostróda w obiektywie"

03.08.2011

27 lipca 2011 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego „Gmina Ostróda w obiektywie” pod patronatem Wójta Gminy Ostróda. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu.Przedmiotem oceny komisji sędziowskiej konkursu było 84 zdjęć, przedstawiających różne zakątki naszej gminy, nadesłanych przez 30 osób. Jury miało trudny wybór, gdyż  poziom nadesłanych fotografii był bardzo dobry. Wszystkie prace zostały ocenione przez jury pod kątem poprawności technicznej wykonanego zdjęcia, kreatywności oraz wizji artystycznej, jednak z naciskiem na charakterystyczne i rozpoznawalne elementy dla naszej gminy.

podsumowanie konkursu fotograficznego "Gmina Ostróda w obiektywie"
obrazek news
Gmina

Letni festyn w samborowie

12.07.2011

Gminny Ośrodek Kultury w Samborowie oraz Komitet Organizacyjny zorganizowali 9 lipca Letni Festyn Samborowo 2011. W imprezie uczestniczyli mieszkańcy Samborowa i okolic.

Letni festyn w samborowie
obrazek news
Gmina

Złote Gody

12.07.2011

W dniu 11 lipca 2011r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda: Państwo: Janina i Piotr Cięszczyk z Reszek, Państwo: Jadwiga i Franciszek Lenzkowscy z Tyrowa, Państwo: Marianna i Mieczysław Mazik z Idzbarka,  Państwo: Halina i Tadeusz Strzelec z Samborowa zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

Złote Gody
obrazek news
Gmina

Przyjechał na Wzgórza Dylewskie z Niemiec na rowerze

07.07.2011

Pan Gustav Felix Bernhard pokonał trasę 31,5 tys. km rowerem z Niemiec przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację i Polskę. Celem podróży było zdobycie szczytu Góry Dylewskiej.

Przyjechał na Wzgórza Dylewskie z Niemiec na rowerze
obrazek news
OSP

ewekuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda

07.07.2011

W dniu 30 czerwca br. miała miejsce ewakuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda w związku z przeprowadzonym ćwiczeniem PPOŻ w zakresie doskonalenia procedur na wypadek pożaru. Ewakuacja pracowników Urzędu przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki ratowniczo-gaśnicze Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i OSP Ornowo.

ewekuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda
obrazek news
Inwestycje gminne

zadanie pn. "Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu"

07.07.2011

Dobiegło końca zadanie pn. „Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu” w ramach inwestycji w celu odprowadzenie wód gruntowych i opadowych wykonano 42mb drenażu opaskowego z rury polietyrenowej Ø 100 z geowłókniną od strony zachodniej przy budynku szkolnym oraz odcinek 78mb z rur polietyrenowych Ø 200 jako odprowadzenie poza teren szkoły.

zadanie pn. "Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu"
obrazek news
Inwestycje gminne

remont chodnika w miejscowości lipowo

07.07.2011

W miejscowości Lipowo 12 maja 2011 roku miał miejsce odbiór remontu chodnika. Wykonawcą robót były Usługi Budowlane Piotr Maczuga z Lipowa.

remont chodnika w miejscowości lipowo
obrazek news
Gmina

"Twój dom - dialog z tradycją"

07.07.2011


Dnia 5 lipca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie miało miejsce otwarcie wystawy projektów najwyżej ocenionych w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Twój dom – dialog z tradycją”. Wystawa jest ekspozycją pokonkursową, prezentującą 28 prac laureatów konkursu architektonicznego „Twój dom – dialog z tradycją" na projekty domów dedykowanych terenom wiejskim i podmiejskim województwa warmińsko-mazurskiego. Konkurs został przeprowadzony w grudniu 2010 roku przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Olsztynie.

"Twój dom - dialog z tradycją"
obrazek news
Oświata

zakończenie roku szkolnego 2010/2011

04.07.2011

W palcówkach oświatowych na terenie Gminy Ostróda odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów i radości. Są one zasługą uczniów i nauczycieli. Uczniowie odebrali świadectwa, które są uhonorowaniem ich pracy. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin życzy wszystkim uczniom jak również gronu pedagogicznemu zasłużonego odpoczynku i radosnych przeżyć podczas wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

zakończenie roku szkolnego 2010/2011
obrazek news
Gmina

30-lecie koła Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

01.07.2011

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się uroczyste spotkanie Koła Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Uroczyste zebranie odbyło się w ramach obchodów 30-lecia Związku. Oprócz członków Koła w zebraniu wzięli udział licznie zaproszeni goście. W związku z tak dostojna okazją jaką jest 30 lat działalności miały miejsce liczne odznaczenia i stosowne listy gratulacyjne dla członków Koła. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin oraz Sekretarz Gminy Ostróda Andrzej Pęziński.

30-lecie koła Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego
obrazek news
Gmina

Festyn Rodzinny w Smykówku

01.07.2011

W sobotę 25 czerwca 2011r. o godz. 14.00 na boisku we wsi Smykówko odbył się festyn rodzinny. Był to prezent dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego od Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Smykówko, przy współpracy Radnego Gminnego i Radnej Powiatowej.

Festyn Rodzinny w Smykówku
obrazek news
Gmina

koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg

01.07.2011

W związku z obchodami 660-lecia miejscowości Kraplewo
24 czerwca 2011 roku w Kościele Ewangelicko - Metodystycznym w Kraplewie miał miejsce koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg pod kierownictwem Christopha Giesser pod Poatronatem Wójta Gminy Ostróda. Kolejnego dnia chórzyści zaszczycieli swoja obecnością również mieszkańców Lipowa. Tym razem koncert odbył się w sali gimnastycznej w Gimnazjum w Lipowie.

koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg
obrazek news
Gmina

FOTOKONKURS ROZSRZYGNIĘTY

30.06.2011

Dnia 27  czerwca 2011r. konkurs fotograficzny 
„Gmina Ostróda w obiektywie” został rozstrzygnięty.

FOTOKONKURS ROZSRZYGNIĘTY
obrazek news
Gmina

wystawa pokonkursowa "twój dom - dialog z tradycją"

29.06.2011

Wójt Gminy Ostróda
serdecznie zaprasza
na otwarcie wystawy  projektów
najwyżej ocenionych w ogólnopolskim konkursie architektonicznym
„Twój dom – dialog z tradycją”
dnia 5 lipca 2011r. o godz. 16ºº
w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie.

Wystawę będzie można oglądać w Urzędzie Gminy Ostróda 
do 8 lipca 2011r
.

wystawa pokonkursowa "twój dom - dialog z tradycją"
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej