DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

19.10.2012

Dnia 15 października 2012 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zaproszono przedstawicieli samorządowych władz lokalnych oraz nauczycieli emerytów i rencistów. Swoją obecnością zaszczycili Pan Bogdan Bartnicki Wójt Gminy Ostróda, Pan Zdzisław Kugler sołtys wsi Durąg, Pastor Zbigniew Reichelt oraz  pracownicy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

100-LETNI JUBILEUSZ MIESZKANKI NASZEJ GMINY

19.10.2012

W czwartek, 18 października br. Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki wraz z Kierownikiem Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostródzie Panią Mariolą Czubińską złożyli najlepsze życzenia najstarszej mieszkance Gminy Ostróda z okazji jubileuszu 100-tnych urodzin Pani Florentynie Zalewskiej z Napromu.

100-LETNI JUBILEUSZ MIESZKANKI NASZEJ GMINY

PASOWANIE NA UCZNIA W LIPOWIE

18.10.2012

Dnia 18 października br. w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Ciechanowicz, Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego, Księdza Proboszcza Witolda Palewskiego, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej.

PASOWANIE NA UCZNIA W LIPOWIE

PODPISANIE UMOWY NA ROZBUDOWĘ KANALIZACJI W ZWIERZEWIE I WAŁDOWIE

18.10.2012

W dniu 18 października 2012r. Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki podpisał umowę na realizacje inwestycji ,,Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w m. Zwierzewo - osiedle domków oraz sieci wodno-kanalizacyjnej w m. Wałdowo - osiedle domków”.

PODPISANIE UMOWY NA ROZBUDOWĘ KANALIZACJI W ZWIERZEWIE I WAŁDOWIE

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15.10.2012

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, święto tych, którzy w tak niełatwych czasach wkładają duży trud i zaangażowanie w sprawne funkcjonowanie placówek oświatowych, zajmują się wychowaniem dzieci i młodzieży, walcząc o to by przyszłość naszego kraju oparta była na pracy ludzi dobrze wykształconych oraz szanujących zdobytą wiedzę.

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

PASOWANIE NA UCZNIA W ZWIERZEWIE - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15.10.2012

Dnia 12 października br. w Szkole Podstawowej w Zwierzewie odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na ucznia, do której pierwszaki przygotowywały się już od miesiąca – uczyły się recytacji wierszy, nowych piosenek, aby najważniejszy dzień w życiu ucznia wypadł jak najlepiej i zapadł w pamięci na całe życie. Odświętnie ubrani uczniowie pierwszej klasy, w towarzystwie swoich nauczycielek, dziarskim krokiem weszli na salę gimnastyczną, gdzie czekali już na nich starsi uczniowie, nieco stremowani rodzice, Dyrektor Szkoły Elżbieta Jaglińska wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogdanem Bartnickim oraz Księdzem Proboszczem Wiesławem Kaniugą.

PASOWANIE NA UCZNIA W ZWIERZEWIE - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12.10.2012

Ogłoszenie o II turze wyborów

10.10.2012

Zgodnie z Uchwałą Nr 4/2012 Gminnej Komisji Wyborczej w Ostródzie z dnia 8 października 2012r., II tura przedterminowych wyborów na Wójta Gminy Ostróda, zostanie przeprowadzona w dniu 21 października 2012 roku. Link do uchwały Gminnej Komisji Wyborczej.

Ogłoszenie o II turze wyborów

Ogłoszenie dot. dofinansowania kolektorów słonecznych

10.10.2012

W dniu 15.10.2012 w Urzędzie Gminy Ostróda odbędzie się spotkanie dot. możliwości dofinansowania na kolektory słoneczne.

Ogłoszenie dot. dofinansowania kolektorów słonecznych

estetyczna wieś 2012

09.10.2012

W Gminie Ostróda został rozstrzygnięty konkurs pn. "Estetyczna Wieś 2012", którego celem było zachęcenie lokalnej społeczności do podejmowania działań, mających na celu podniesienie estetyki swoich miejscowości oraz działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Warunkiem uczestnictwa było pisemne zgłoszenie dokonane przez sołtysa, członka rady sołeckiej lub przedstawiciela miejscowości.

estetyczna wieś 2012