Uroczyste przekazanie wozów strażackich

19.12.2023
Wczoraj odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, na którym Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas Prezes Zarządu podsumował tegoroczną działalność 12 jednostek OSP i 11 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz przedstawił plan pracy na rok 2024.
Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło znamienitych gości, którzy od lat wspierają finansowo nasze jednostki OSP: Senator RP Gustaw Marek jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSPRP w Olsztynie, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Komendant PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński wraz z zastępcami st. bryg. Adamem Jastrzębskim i st. bryg. Tomaszem Ostrowskim.
Uroczyste przekazanie wozów strażackich

Jasełka w Przedszkolu w Samborowie

19.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, czas pełen radości i życzliwości dla drugiego człowieka.

Dnia 19 grudnia 2023 roku dzieci z przedszkola w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie przygotowały jasełka dla wszystkich rodziców oraz dyrekcji. Każda grupa przygotowała tematyczne przedstawienie. „Sówki” oraz „Rybki” zatańczyły taniec z lampionami do piosenki Enya- Spirit of the Christmas. „Jagódki” wystąpiły przed publicznością z przedstawieniem pt. Świąteczne przygotowanie”.

Jasełka w Przedszkolu w Samborowie

Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

19.12.2023
Na terenie remiz Ochotniczych Straży Pożarnych w Starych Jabłonkach i Idzbarku, Gmina Ostróda realizowała przedsięwzięcie polegające na organizacji szkolenia zakończonego egzaminem w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej dla osób z miejscowości położonych na terenie Gminy Wiejskiej Ostróda. Mieszkańcy Gminy po odbyciu szkolenia będą przygotowani do udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej potrzebującym.
Szkolenie w zakresie Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej

Koncert kolęd i pastorałek Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku

18.12.2023

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku dotrzymała danego rok temu słowa i ponownie – w grudniowej, przedświątecznej atmosferze – przygotowała koncert kolęd i pastorałek!

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

18.12.2023

16 grudnia na hali sportowej w Samborowie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, które zostały rozlosowane na dwie grupy. Po fazie grupowej drużyny rywalizowały w fazie pucharowej, w której emocji nie brakowało, a w decydujących spotkaniach potrzebne były rzuty karne do wyłonienia zwycięzcy! Po wielkich emocjach ostatecznie turniej wygrała druzyna NO NAME, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Góry Idzbark, a na trzecim WAKS Turznica.

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ostróda

VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej w Szyldaku

18.12.2023
W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej. W przedświątecznych zawodach wzięły udział drużyny ze Smykówka, Grabinka oraz dwie z Szyldaka. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Już od pierwszego spotkania na czele uplasował się zespół ze Smykówka. Po bardzo wyrównanej walce o drugą lokatę, zwycięstwo odniosła grupa z Grabinka. W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce, zdobywając Puchar Wójta Gminy Ostróda, zajęła drużyna ze Smykówka. Drugą lokatę uzyskał zespół z Grabinka, zaś trzecie miejsce zawodnicy z Szyldaka (Old Boys). Klasyfikację na IV miejscu zamknęli najmłodsi zawodnicy z Szyldaka.
Puchary ufundował Wójt Gminy Ostróda,
VII Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w Szkole Podstawowej w Szyldaku

Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

15.12.2023
????????Dziś, w wyjątkowym klimacie świątecznym, miało miejsce spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda, które skupiło w sobie magię świąt i atmosferę wspólnoty. Wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas, serdecznie przywitał wszystkich zebranych gości, rozpoczynając wydarzenie pełne życzliwości i wspólnego dzielenia się radością świąt.????
Spotkanie opłatkowe Samorządu Gminy Ostróda

Transmisja LXXVII Sesji Rady Gminy Ostróda

15.12.2023

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXVII Sesji Rady Gminy Ostróda

Żywa lekcja historii - Powstanie styczniowe

14.12.2023

Dzisiaj w naszej szkole odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna Rekonstrukto z Lublina z pokazem historycznym -,,Powstanie Styczniowe”. Panowie  zaprezentowali społeczności szkolnej dzieje naszego kraju od czasów ,,złotej wolności szlacheckiej” poprzez kolejne rozbiory, aż do całkowitej utraty niepodległości. Atrakcją dla dzieci był pokaz stroi, rekwizytów jak i różnorodna kolekcja uzbrojenia, którą dysponowali powstańcy. Wszystko to spowodowało ogromne zainteresowanie jak i zaangażowanie uczniów, którzy aktywnie włączyli się w jego przebieg. Była to niezwykła żywa lekcja historii.

Żywa lekcja historii - Powstanie styczniowe

Wieloletni rządowy program - Posiłek w szkole i w domu na lata 2019–2023

14.12.2023

W 2023 roku, podobnie jak w latach poprzednich, realizowany jest Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019–2023 Program „Posiłek w szkole i w domu” zapewnia pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach, jak i dzieciom, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji. Program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Wieloletni rządowy program - Posiłek w szkole i w domu na lata 2019–2023