Podsumowanie akcji charytatywnej POMAGAMY ZWIERZĘTOM!

26.10.2023

Jak co roku w naszej szkole organizowana była cykliczna zbiórka środków i karmy dla zwierząt. W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy dla zwierząt - kotów i psów, koce, a nawet smycze. Z zebranej ilości zwierzaki ze schroniska dla zwierząt w Ostródzie na pewno będą miały prawdziwą ucztę.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom za aktywny udział w akcji.
Wolontariusze Klubu Ośmiu

Podsumowanie akcji charytatywnej POMAGAMY ZWIERZĘTOM!

Otwarcie Pracowni Klimatycznej w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie

26.10.2023
W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie została otwarta Pracownia Klimatyczna dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i środków własnych Gminy Ostróda. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Z-ca Wójta Gminy Ostróda Grzegorz Kastrau, Kierownik Referatu Oświaty Ewa Malinowska wraz z Dyrektorem Szkoły Katarzyną Ślusarz i Wicedyrektorem Grażyną Kapczyńską. Pracownia Klimatyczna stworzona została dzięki wsparciu z programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Środki na ten cel pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kwota dofinansowania wyniosła 75 000 złotych.

Apel ku Czci Pomordowanych

25.10.2023

Apel ku czci pomordowanych jeńców w Zawadach Małych to ważne wydarzenie upamiętniające ofiary zbrodni popełnionej przez nazistów podczas II wojny światowej. Straszliwy mord na 120 więźniach konwojowanych z obozu koncentracyjnego w Działdowie jest jednym z wielu przykładów bestialstwa wojennego tego okresu.

Apel ku Czci Pomordowanych

Budowa infrastruktury komunalnej

24.10.2023
Dokonano odbioru zadania inwestycyjnego pn: „Rozbudowa sieci wodociągowej i siei kanalizacji sanitarnej w m. Ruś Mała obręb Mała Ruś”. Wykonawcą w/w zadania było konsorcjum w składzie:
Iławskie Przedsiębiorstwo Instalacyjno – Budowlane Sp. z o.o. , ul. Usługowa 8,14-200 Iława – Lider Konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów DROMO Sp. z o.o., ul. Nadrzeczna 5, 14-100 Ostróda – Partner Konsorcjum
Budowa infrastruktury komunalnej

Bezpieczna Droga do Szkoły

24.10.2023

Z przyjemnością informujemy, że akcja "Bezpieczna Droga do Szkoły", zorganizowana przez Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, zakończyła się z sukcesem na terenie naszej gminy. Akcja miała na celu podniesienie świadomości i edukację dzieci dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach.

Bezpieczna Droga do Szkoły

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 30 października 2023 r. o godz. 10:00 odbędzie się LXXIV Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

23.10.2023

Być jak Ignacy - Energie gazowa

23.10.2023

Drugi etap programu Być jak Ignacy nosi tytuł „ Energie gazowa”. Idzbarscy naukowcy zachęcają  wszystkich uczniów  do wzięcia udziału w konkursie- Co wiesz o energii gazowej? Pytania konkursowe i ciekawe informacje znajdują się na szkolnej gazetce. Drugoklasiści  wykonali pierwsze zadanie w ramach zabawy " Naukowe Koło Miesiąca"  i nagrali filmik.

Być jak Ignacy - Energie gazowa

Święto Chleba w ZPS w Tyrowie

20.10.2023

W Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie odbyło się wydarzenie pn. Dzień Chleba. Od 2006 r. obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ponieważ chleb jest ważnym elementem kultury i kuchni wielu narodów. Dzień Chleba  to doskonała okazja na docenienie wypieku, będącego podstawowym posiłkiem ludzi. Każdego dnia wierzący ludzie modlą się słowami „chleba naszego powszedniego...”.

W czasie obchodów w szkole nie zabrakło wyśmienitych wypieków, o które zadbali rodzice, nauczyciele i zaprzyjaźnieni mieszkańcy wsi. Podczas uroczystości zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków i uczniów ZPS w Tyrowie. Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bo bez chleba, żyć się nie da”. Nagrody dla laureatów ufundowało Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie.

Święto Chleba w ZPS w Tyrowie

Święto chleba w ZPS w Tyrowie

20.10.2023

Dnia 20 października w ZPS w Tyrowie obchodziliśmy Dzień Chleba. Od 2006 r. obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ponieważ chleb jest ważnym elementem kultury i kuchni wielu narodów. Dzień Chleba  to doskonała okazja na docenienie wypieku, będącego podstawowym posiłkiem ludzi. Każdego dnia wierzący ludzie modlą się słowami „chleba naszego powszedniego...”. Nie wyobrażamy sobie dnia bez pachnącego chleba, bułek czy bagietek.

W naszej szkole też nie zabrakło wyśmienitych wypieków, o które zadbali rodzice, nauczyciele i zaprzyjaźnieni mieszkańcy wsi.

Ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Bo bez chleba, żyć się nie da”. Nagrody dla laureatów ufundowało GCK-B w Samborowie.

W obchodach Dnia chleba wzięli udział zaproszeni goście:

Grzegorz Kastrau – zastępca Wójta Gminy Ostróda, Ewa Malinowska – kierownik referatu oświaty, Elżbieta Tomczyk - sołtys wsi Tyrowo, ks. Leszek Nowak – proboszcz parafii św. Wojciecha w Tyrowie, Marta Żeberek – dyrektor GCK-B w Samborowie wraz z pracownikami, przedstawiciele Rady Rodziców, zaprzyjaźnieni z nasza szkołą mieszkańcy wsi Tyrowo.

To był bardzo udany dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu naszego święta.

Święto chleba w ZPS w Tyrowie

Informacja o wynikach konsultacji społecznych projektu

20.10.2023
  • Rocznego Programu Współpracy Gminy Ostróda z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2024