Gmina

PODPISANIE UMOWY NA ADAPTACJĘ BUDYNKU ORAZ BUDOWĘ ŁĄCZNIKA NA POTRZEBY ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W WYGODZIE

19.11.2012

Dnia 19 listopada 2012 r. w Urzędzie Gminy Ostróda została podpisana umowa z Lubawskim Przedsiębiorstwem Budowlanym, którego oferta została wybrana w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie: „Adaptacja budynku nr 2 wraz z budową łącznika na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Wygodzie” za cenę ofertową brutto 382.091,11 zł.

50- LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

16.11.2012

Dnia 16 listopada br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie miało miejsce uroczyste wręczenie medali z okazji 50- lecia pożycia małżeńskiego.

50- LECIE POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO
Gmina

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”

14.11.2012

Do Programu Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2012 r. zakwalifikowało się czterdzieści sołectw z województwa Warmińsko-Mazurskiego, w tym dwie miejscowości z terenu Gminy Ostróda- Turznica oraz Stare Jabłonki.

Turznica i Stare Jabłonki w programie „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

14.11.2012

Dnia 11 listopada 2012r. w Ostródzie odbyły się uroczyste Obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się  Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia  Najświętszej Marii Panny w Ostródzie. Dalsza część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie miało miejsce złożenie wiązanek kwiatów. Gminę Ostróda reprezentował Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Andrzejem Wiczkowskim.

foto źródło: Gazeta Ostródzka.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

JUBILEUSZ 20- LECIA ORAZ PASOWANIE NA UCZNIA W TYROWIE

07.11.2012

Dnia 6 listopada br. w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 20-lecia funkcjonowania tego obiektu oraz akt pasowania pierwszoklasistów na ucznia.

JUBILEUSZ 20- LECIA ORAZ PASOWANIE NA UCZNIA W TYROWIE

XXVIII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014

30.10.2012

30 października 2012r. o godz. 1000 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się  XXVIII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014 zgodnie z następujące porządkiem obrad:

XXVIII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014

ZAPRZYSIĘŻENIA WÓJTA GMINY OSTRÓDA BOGUSŁAWA JERZEGO FIJASA

30.10.2012

Dnia 30 października br. podczas XXIX Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2010-2014 miała miejsce ceremonia zaprzysiężenia Wójta Gminy Ostróda Bogusława Jerzego Fijasa.

ZAPRZYSIĘŻENIA WÓJTA GMINY OSTRÓDA BOGUSŁAWA JERZEGO FIJASA

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE

29.10.2012

Studenci Koła Naukowego - Studenckiej Poradni Prawnej, Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie zapraszają do korzystania z bezpłatnych porad prawnych.

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
Gmina

Hotel Anders zwycięzcą plebiscytu „Najlepszy Partner w Biznesie 2012”

29.10.2012

Hotel Anders ze Starych Jabłonek wygrał prestiżowy plebiscyt „Najlepszy Partner w Biznesie 2012” organizowany przez magazyn Home&Market. W plebiscycie uhonorowano firmy mogące poszczycić się w minionym roku dużymi osiągnięciami w obszarze biznesowym. Gala wręczenia statuetek odbyła się 23 października 2012 w Warszawie.

Hotel Anders zwycięzcą plebiscytu „Najlepszy Partner w Biznesie 2012”

TRAGEDIA W ZAWADACH MAŁYCH

26.10.2012

Tradycyjnie jak co roku w dniu 25 października 2012 r. na cmentarzu pomordowanych więźniów obozu w Działdowie - w Zawadach Małych odbył się Apel Ku Czci Pomordowanych, zorganizowany przez Urząd Gminy Ostróda oraz Szkołę Podstawową im. Synów Pułku w Starych Jabłonkach pod przewodnictwem Dyrektor Szkoły Pani Iwony Murzyn.

TRAGEDIA W ZAWADACH MAŁYCH