Ogłoszenie o XXIX sesji Rady Gminy Ostróda.

25.10.2012
Ogłoszenie o XXIX sesji Rady Gminy Ostróda.

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

24.10.2012

Niebawem mammobus kolejny raz odwiedzi powiat ostródzki. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Czy to zrobią?
Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nadal nie jest zadowalający. Do tej pory 49% mieszkanek powiatu ostródzkiego uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że ponad połowa Pań nadal nie zdecydowała się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić!

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

,,Pokaż na co cię stać ! ”

24.10.2012

Przypominamy, że stowarzyszenie ,,Pomoc Dzieciom Potrzebującym” w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Ostróda we wrześniu 2011 roku rozpoczęło realizację projektu pod tytułem ,, Pokaż na co cię stać!” Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych.

,,Pokaż na co cię stać ! ”

Fijas Bogusław Wójtem Gminy Ostróda

22.10.2012

W wyniku przeprowadzenia przedterminowych wyborów na Wójta Gminy Ostróda, które odbyły się w dniu 21 października 2012r., więcej głosów ważnych uzyskał i został wybrany na Wójta Gminy Ostróda, Pan Fijas Bogusław.

1. Fijas Bogusław - 2184 głosów

2. Bartnicki Bogdan - 2138 głosów

Frekwencja - 35,52%

Zbiorczy protokół Gminnej Komisji Wyborczej dostępny w tym linku

Fijas Bogusław Wójtem Gminy Ostróda

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZYDOWIE

19.10.2012

14 października obchodzony jest w Polsce jako Dzień Edukacji Narodowej, który zastąpił dawniejszy Dzień Nauczyciela. Data święta związana jest z utworzeniem w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej powstałej po rozwiązaniu zakonu jezuitów, który sprawował piecze nad nauką dzieci i młodzieży w Rzeczypospolitej. Zgodnie z tą tradycją 15 października br. w Szkole Podstawowej w Brzydowie miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZYDOWIE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

19.10.2012

Dnia 15 października 2012 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą zaproszono przedstawicieli samorządowych władz lokalnych oraz nauczycieli emerytów i rencistów. Swoją obecnością zaszczycili Pan Bogdan Bartnicki Wójt Gminy Ostróda, Pan Zdzisław Kugler sołtys wsi Durąg, Pastor Zbigniew Reichelt oraz  pracownicy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GIMNAZJUM IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W DURĄGU

100-LETNI JUBILEUSZ MIESZKANKI NASZEJ GMINY

19.10.2012

W czwartek, 18 października br. Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki wraz z Kierownikiem Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostródzie Panią Mariolą Czubińską złożyli najlepsze życzenia najstarszej mieszkance Gminy Ostróda z okazji jubileuszu 100-tnych urodzin Pani Florentynie Zalewskiej z Napromu.

100-LETNI JUBILEUSZ MIESZKANKI NASZEJ GMINY

PASOWANIE NA UCZNIA W LIPOWIE

18.10.2012

Dnia 18 października br. w Szkole Podstawowej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor Elżbiety Ciechanowicz, Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego, Księdza Proboszcza Witolda Palewskiego, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej.

PASOWANIE NA UCZNIA W LIPOWIE