Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
OSP

ewekuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda

07.07.2011

W dniu 30 czerwca br. miała miejsce ewakuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda w związku z przeprowadzonym ćwiczeniem PPOŻ w zakresie doskonalenia procedur na wypadek pożaru. Ewakuacja pracowników Urzędu przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki ratowniczo-gaśnicze Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i OSP Ornowo.

ewekuacja budynku Urzędu Gminy Ostróda
obrazek news
Inwestycje gminne

zadanie pn. "Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu"

07.07.2011

Dobiegło końca zadanie pn. „Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu” w ramach inwestycji w celu odprowadzenie wód gruntowych i opadowych wykonano 42mb drenażu opaskowego z rury polietyrenowej Ø 100 z geowłókniną od strony zachodniej przy budynku szkolnym oraz odcinek 78mb z rur polietyrenowych Ø 200 jako odprowadzenie poza teren szkoły.

zadanie pn. "Odwodnienie terenu Gimnazjum w Durągu"
obrazek news
Inwestycje gminne

remont chodnika w miejscowości lipowo

07.07.2011

W miejscowości Lipowo 12 maja 2011 roku miał miejsce odbiór remontu chodnika. Wykonawcą robót były Usługi Budowlane Piotr Maczuga z Lipowa.

remont chodnika w miejscowości lipowo
obrazek news
Gmina

"Twój dom - dialog z tradycją"

07.07.2011


Dnia 5 lipca 2011 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie miało miejsce otwarcie wystawy projektów najwyżej ocenionych w ogólnopolskim konkursie architektonicznym „Twój dom – dialog z tradycją”. Wystawa jest ekspozycją pokonkursową, prezentującą 28 prac laureatów konkursu architektonicznego „Twój dom – dialog z tradycją" na projekty domów dedykowanych terenom wiejskim i podmiejskim województwa warmińsko-mazurskiego. Konkurs został przeprowadzony w grudniu 2010 roku przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków oraz Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Olsztynie.

"Twój dom - dialog z tradycją"
obrazek news
Oświata

zakończenie roku szkolnego 2010/2011

04.07.2011

W palcówkach oświatowych na terenie Gminy Ostróda odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów i radości. Są one zasługą uczniów i nauczycieli. Uczniowie odebrali świadectwa, które są uhonorowaniem ich pracy. Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin życzy wszystkim uczniom jak również gronu pedagogicznemu zasłużonego odpoczynku i radosnych przeżyć podczas wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

zakończenie roku szkolnego 2010/2011
obrazek news
Gmina

30-lecie koła Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

01.07.2011

W Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się uroczyste spotkanie Koła Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Uroczyste zebranie odbyło się w ramach obchodów 30-lecia Związku. Oprócz członków Koła w zebraniu wzięli udział licznie zaproszeni goście. W związku z tak dostojna okazją jaką jest 30 lat działalności miały miejsce liczne odznaczenia i stosowne listy gratulacyjne dla członków Koła. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin oraz Sekretarz Gminy Ostróda Andrzej Pęziński.

30-lecie koła Nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego
obrazek news
Gmina

Festyn Rodzinny w Smykówku

01.07.2011

W sobotę 25 czerwca 2011r. o godz. 14.00 na boisku we wsi Smykówko odbył się festyn rodzinny. Był to prezent dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego od Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Smykówko, przy współpracy Radnego Gminnego i Radnej Powiatowej.

Festyn Rodzinny w Smykówku
obrazek news
Gmina

koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg

01.07.2011

W związku z obchodami 660-lecia miejscowości Kraplewo
24 czerwca 2011 roku w Kościele Ewangelicko - Metodystycznym w Kraplewie miał miejsce koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg pod kierownictwem Christopha Giesser pod Poatronatem Wójta Gminy Ostróda. Kolejnego dnia chórzyści zaszczycieli swoja obecnością również mieszkańców Lipowa. Tym razem koncert odbył się w sali gimnastycznej w Gimnazjum w Lipowie.

koncert Chóru Gospel z Bonn-BadGodesberg
obrazek news
Gmina

FOTOKONKURS ROZSRZYGNIĘTY

30.06.2011

Dnia 27  czerwca 2011r. konkurs fotograficzny 
„Gmina Ostróda w obiektywie” został rozstrzygnięty.

FOTOKONKURS ROZSRZYGNIĘTY
obrazek news
Gmina

wystawa pokonkursowa "twój dom - dialog z tradycją"

29.06.2011

Wójt Gminy Ostróda
serdecznie zaprasza
na otwarcie wystawy  projektów
najwyżej ocenionych w ogólnopolskim konkursie architektonicznym
„Twój dom – dialog z tradycją”
dnia 5 lipca 2011r. o godz. 16ºº
w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie.

Wystawę będzie można oglądać w Urzędzie Gminy Ostróda 
do 8 lipca 2011r
.

wystawa pokonkursowa "twój dom - dialog z tradycją"
Gmina

XVIII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu

19.06.2011

 

W minioną niedzielę,  19 czerwca br. mieszkańcy Gminy Ostróda odwiedzili XVIII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu. Żuławskie Targi Rolne tradycyjnie odbywają się zawsze w trzeci weekend czerwca i są jednymi z największych w Polsce organizowanymi przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego.

XVIII Żuławskie Targi Rolne w Starym Polu
obrazek news
Gmina

VIII Rajd Wikingów

17.06.2011

W miejscowości Turznica z okazji Dnia Dziecka odbył się kolejny VIII już Rajd Wikingów. Trasa rajdu obejmowała leśne drogi wokół Turznicy. Postój  został zaplanowany u Państwa Czaplickich, gdzie każdy z uczestników mógł odpocząć, uzupełnić płyny, jak również uczestniczyć w kilku sportowych konkurencjach, skąd „rajdowcy” ruszyli dalej w asyście organizatorów i miejscowej Jednostki OSP Turznica. Wszyscy cykliści na koniec rajdu zawitali na placu zabaw w Turznicy, gdzie miały miejsce konkurencje sportowe, ognisko i wiele atrakcji dla najmłodszych.

VIII Rajd Wikingów
obrazek news
Gmina

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium dla wójta gminy ostróda

17.06.2011

W piątek 17 czerwca br. podczas X Sesji Rady Gminy Ostróda w kadencji 2010-2014 Radni Gminy Ostróda jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda Gustawowi Markowi Brzezinowi z tytułu wykonania budżetu gminy za 2010 rok. Wójt Gminy Ostróda podczas sesji przyjął również gratulacje od Radnych oraz Sołtysów Gminy Ostróda z okazji uzyskania tytułu naukowego Doktora Nauk Rolniczych.

Radni udzielili jednogłośnie absolutorium dla wójta gminy ostróda
obrazek news
Współpraca zagraniczna

delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria

16.06.2011

W dniach 14-18 maja 2011r. na terenie Gminy Ostróda przebywała 8 osobowa delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria. Była to wizyta poglądowa, zmierzająca do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Fraubrunnen a Gminą Ostróda.

delegacja z Grafenried-Fraubrunnen/Szwajcaria
obrazek news
Sport

V półmaraton "Mała Dylewska" za nami

11.06.2011

12.06.2011r. odbył się piąty Półmaraton „Mała Dylewska”.  Do startu w biegu zgłosiło się 99 zawodniczek i zawodników z terenu całej Polski. Zawody ukończyły 83 osoby. Półmaraton odbył się na dystansie blisko 20 km. Celem biegu jest promowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja biegów rolkarskich na terenie Gminy Ostróda i Powiatu Ostródzkiego, promowanie okolic Wzgórz Dylewskich oraz integracja środowiska rolkarskiego 

V półmaraton "Mała Dylewska" za nami
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej