13.10.2018

Podczas podsumowania koncentracji gminnej Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przekazał nowy sprzęt dla Jenostek OSP z terenu gminy Ostróda. Wyposażenie zostało zakupione ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach realizacji zadań publicznych ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła ponad 96 tyś złotych z tego 99% to otrzymana dotacja. Wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w wysokiej klasy sprzęt do ratowania życia ludzkiego znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Ostróda jak i osób przebywających czasowo oraz osób przemieszczających się przez teren gminy po drogach krajowych nr 7, 15 i 16.

Koncentracja Gminna w Starych Jabłonkach

13.10.2018

Na terenie Hotelu Anders w Starych Jabłonkach zostały przeprowadzone w ramach szkolenia członków OSP, ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ostróda- Koncentracja Gminna OSP. W ćwiczeniach uczestniczyło 12 zastępów OSP z terenu Gminy Ostróda oraz OSP Ostróda. Ćwiczenia przebiegały pod czujnym okiem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Koncentracja Gminna w Starych Jabłonkach

07.09.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na powierzenie Gminie Ostróda realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości w zakresie nabycia dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ostróda wyposażenia i urządzeń ratownictwa niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym na miejscu wypadku. Dwanaście Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Ostróda co roku kilkadziesiąt razy bierze udział w działaniach ratowniczych w których udzielana jest pomoc osobom poszkodowanym. Posiadany aktualnie sprzęt nie pozwala na udzielanie pomocy poszkodowanym w pełnym zakresie. Zakup wnioskowanego wyposażenia i sprzętu ratowniczego znacznie poprawi gotowość jednostek OSP z terenu Gminy Ostróda do udzielania pomocy osobom poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach. Poszczególne Jednostki OSP otrzymają następujący sprzęt o łącznej wartości ponad 95 tysięcy złotych:

Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP 2018

11.06.2018

W miniony weekend na terenie gminy Ostróda odbyły się Zawody Sportowo Pożarnicze. Coroczne zawody gminne OSP organizowane są w ramach szkolenia pożarniczego i mają na celu podniesienie sprawności strażaków ratowników oraz poprawę przygotowania Jednostek Operacyjno -Technicznych Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych.

Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP 2018

Zapraszamy! Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

29.05.2018

9 czerwca 2018r. odbędą się Gminne Zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda.
Start godz. 1000  Idzbark.

10 czerwca 2018r. w Gminnych Zawodach sportowo- pożarniczych Ochotniczych Staży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda będą mieli szanse wykazać się dorośli.
Start godz. 1100 Brzydowo.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy! Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

Gminny Dzień Strażaka w Glaznotach

12.05.2018

W Glaznotach obchodzono uroczyście Gminny Dzień Strażaka oraz 70-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Glaznotach.

Gminny Dzień Strażaka w Glaznotach
OSP

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

16.03.2018

W Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się finał gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który przeprowadziła komisja sędziowska składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie oraz Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Ostródzie.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda

04.06.2017

W miniony weekend strażacy z gminy Ostróda rywalizowali w zawodach sportowo-pożarniczych. W tym roku zawody zostały po raz pierwszy podzielone na dwa etapy. W sobotę rywalizowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, natomiast w niedzielę zmagały się dorosłe zespoły z Jednostek OSP z terenu Gminy Ostróda.

W Idzbarku odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W zawodach udział wzięło dziewięć drużyn chłopców z Brzydowa, Idzbarka, Ornowa, Pietrzwałdu, Reszek, Samborowa, Smykówka, Starych Jabłonek i Turznicy oraz jedna drużyna dziewcząt z Samborowa. Zawody przebiegły w duchu zdrowej rywalizacji i w miłej atmosferze.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Zapraszamy!

18.05.2017

3 czerwca 2017r. odbędą się Gminne Zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda.
Start godz. 1000  Idzbark.

4 czerwca 2017r. w Gminnych Zawodach sportowo- pożarniczych Ochotniczych Staży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda będą mieli szanse wykazać się dorośli.
Start godz. 1100 Stare Jabłonki.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy!

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA I JUBILEUSZ OSP TURZNICA I ORKIESTRY DĘTEJ

06.05.2017

W sobotnie popołudnie przy pięknej pogodzie Strażacy Ochotnicy z Gminy Ostróda obchodzili swoje święto. Tegoroczny Gminny Dzień Strażaka odbywał się w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. Jednocześnie jubileusze obchodziły Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy- 70-lecie istnienia, oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy- 60-lecie działalności. Uroczystość rozpoczęła się  Mszą Święta w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Reszkach. Msza koncelebrowana została odprawiona w intencji strażaków i ich rodzin. Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do Turznicy, gdzie została uformowana kolumna marszowa na czele z jubilatką Orkiestrą Dętą.

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA I JUBILEUSZ OSP TURZNICA I ORKIESTRY DĘTEJ