Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda

25.06.2014

W sobotę 21 czerwca 2014 roku na wyremontowanej płycie boiska w Idzbarku zostały przeprowadzone Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W zawodach startowała rekordowa ilość jednostek  OSP -12, w tym dwie po raz pierwszy OSP Samborowo i OSP Smykówko.

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

17.06.2014

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze

16.05.2014

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 3 maja br. w Starych Jabłonkach obchodzili Dzień Świętego Floriana, patrona wszystkich strażaków. Uroczystość ta w tym roku została zorganizowana z jednoczesnym przekazaniem nowego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Jabłonkach.

Film dot. zakupu specjalistycznego samochodu gaśniczego

05.05.2014

{wmv}SredniSamochOSP_05_05_2014{/wmv}

Film dot. zakupu specjalistycznego samochodu gaśniczego

17.04.2014

16.04.2014

Turniej Wiedzy Pożarniczej

16.04.2014

3 kwietnia 2014 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Brzydowie został przeprowadzony finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W finale eliminacji wzięło udział 21 reprezentantów Szkół Podstawowych i Gimnazjów z terenu Gminy Ostróda. Wszystkim uczestnikom Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wręczył nagrody i upominki. Finał przeprowadziła komisja sędziowska, składająca się z przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej KP w Ostródzie oraz Komendanta Gminnego Związku OSP RP.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

03.03.2014

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 realizowany jest projekt pn. „Wzrost bezpieczeństwa Gminy Ostróda poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem”. 17 lutego br. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z wykonawcą na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. Koszt zakupu samochodu wyniesie 680 000zł, w tym wysokość dofinansowania ze środków budżetu Unii Europejskiej w ramach RPO 2007-2013 wyniesie aż 80% tj. 544 000zł.

KONCENTRACJA GMINNA W SAMBOROWIE

21.10.2013

18 października 2013r. na terenie Zespołu Szkół w Samborowie odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Ostróda.  Koncentracja miała na celu doskonalenie współpracy w działaniach ratowniczo-gaśniczych poszczególnych jednostek, zaś zdobyte umiejętności pozwolą na podniesienie gotowości bojowej jednostek OSP z terenu miasta i gminy Ostróda.

KONCENTRACJA GMINNA W SAMBOROWIE

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE W SMYKÓWKU

13.06.2013

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 9 czerwca br. w Smykówku po raz kolejny walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE W SMYKÓWKU